Przewóz 9 i Stoszki 9 - FORUM MIESZKAŃCÓW

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

UWAGA! Nie mając statusu "Mieszkańca" NIE widzisz wszystkich działów forum w tym najważniejszego, gdzie odbywają się dyskusje członków WM - zalecamy więc weryfikację

#1 2010-01-27 08:43:52

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Staw Płaszowski

Mam kolejną koncepcję do zrealizowania w przyszłości
Wokół Stawu Płaszowskiego planowane są tereny rekreacyjno-sportowe.
Oczywiście miasto ich szybko nie wybuduje, bo nie ma pieniędzy etc.
http://wikimapia.org/#lat=50.0409351&lo … 7&l=28&m=b
Pomyślałem sobie że skoro ze Stawem Płaszowskim graniczą 2 duże centra handlowe (CH Tandeta oraz budowane właśnie CH King Square) to można spróbować zrobić dużą akcje społeczną mającą na celu nakłonienie tych firm do budowy jakiejś prostej infrastruktury wokół stawu.
Na początek trzeba oczywiście przygotować jakiś projekt zgodny z planem zagospodarowania.
Nie chodzi o jakieś super wyposażone tereny. Myślę że budowa alejek asfaltowych bądź z kostki brukowej wokół całego stawu (odpowiednio szerokich tak by zmieścił się tam ruch zarówno pieszy i rowerowy) już była by olbrzymim sukcesem.
Do tego ławki, kosze na śmieci, oświetlenie, a w miejscu gdzie nabrzeże rozszerza się (w mpzp obszaru Płaszowska-Krzywda są to tereny US2 i US3) fajnie by było postawić jakiś plac zabaw, czy przygotować kąpielisko (może pomost). Oczywiście projektanci mogą dorzucić jakąś własną wizję, bo jest to teraz tylko taka moja ogólna wizja.
Nie wiem czy taka inicjatywa miała by szansę powodzenia, ale do tej pory czegoś takiego jeszcze w Krakowie i w Polsce jeszcze nie próbowano.
1. Na pewno gdyby zebrac kupę podpisów, akcję rozdmuchać w mediach to centrom handlowym głupio by było olac mieszkańców.
Z pewnością jest to dla nich w jakimś stopniu negatywny PR.
2. CH i tak wydają kupę kasy na reklamę a darmowa reklama w mediach będzie im bardzo na rękę (trudno o lepszy PR)
3. Żadną promocją te centra nie wypromują się wśród lokalnej ludności w takim stopniu jak przez budowę takiego parku.
4. Istnienie takiego parku to także olbrzymi plus dla samego centrum handlowego. Rodzice mogą iść do centrum a dzieci(oczywiście tylko te większe) mogłyby spacerować i bawić się wokół jeziora. Takich atrakcji nie oferuje żadne centrum w Krakowie.

Chyba warto spróbować.

Co o tym sądzicie ?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Ubytovåní Puertito de Gßímar worldhotels-in.com Ciechocinek spa pakiety