Przewóz 9 i Stoszki 9 - FORUM MIESZKAŃCÓW

Ogłoszenie

UWAGA! Nie mając statusu "Mieszkańca" NIE widzisz wszystkich działów forum w tym najważniejszego, gdzie odbywają się dyskusje członków WM - zalecamy więc weryfikację

#1 2012-01-08 21:54:10

 Leonidas

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 463
Punktów :   

Spotkanie w sprawie MPZP oraz inwestycji przy Myśliwskiej 5

Jutro, w Szkole Podstawowej nr 47 przy ul. Myśliwskiej 64 o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie poświęcone bardzo ważnym dla nas sprawom:

1. Uchwalonemu MPZP Myśliwska, który chcemy zaskarżyć, ponieważ grozi fatalną zabudową całej naszej okolicy oraz nie zapewnia nam nawet minimalnej infrastruktury
2. Budowanym blokom przy ul. Myśliwskiej 5, na 9 kondygnacji, którą tą inwestycję chcemy wstrzymać.

Na spotkaniu przedstawimy aktualny stan spraw, co udało się już osiągnąć, co planujemy.


Tadeusz Styrski
-----
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402

Offline

 

#2 2012-02-04 16:27:30

 Leonidas

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 463
Punktów :   

Re: Spotkanie w sprawie MPZP oraz inwestycji przy Myśliwskiej 5

Przedstawiliśmy dotychczasowe działania i omówiliśmy plany:
1. Mamy skopiowaną większość dokumentacji, w zasadzie brakuje części projektu budowlanego. Wiceprezydent nawet osobiście zadeklarowała, że nie będzie problemu z dostępem. Niestety urzędnicy Wydziału Architektury robią swoje. Na mój wniosek o udostępnienie w trybie informacji publicznej odmówiono na piśmie z tak kuriozalnym uzasadnieniem, że ręce opadają (w skrócie uzasadniono potrzebą ochrony prywatności, bo nie wiadomo kto kiedyś te mieszkania kupi...) - dostał to prawnik, już złożyłem odwołanie wg tego co napisał, tak jak myślałem, nie zostawił suchej nitki na urzędnikach. Ja swoją drogą odmowę Wydziału Architektury upublicznię, niech się pani dyrektor naje wstydu.
2. Prawnik kończy przygotowywać dokumenty do zaskarżeń.
3. Działamy dwutorowo: z jednej strony próbujemy zablokować inwestycję przy Myśliwskiej 5, z drugiej będziemy zaskarżać MPZP Myśliwska
Generalnie błędów i nieprawidłowości udało się już wiele znaleźć, ale nie wiadomo, czy to wystarczy.
4. Są pierwsze sukcesy, jak wznowienie postępowania środowiskowego dla w/w inwestycji.
5. Udało się ustalić wiele "kwiatków", jak np. wiemy w jakim trybie ustalono takie dopuszczalne wysokości zabudowy. Otóż była na koniec poprawka w Komisji Planowania w Radzie Miasta. Nikt nie potrafi powiedzieć, kto to zgłosił. My natomiast wiemy, kto się starał o podniesienie wysokości (pierwotnie były dużo niższe) - to byli właściciele działek, które później sprzedali pod inwestycje (np. przy Myśliwskiej 5). Dla mnie skandal.
6. Obecnie szukamy hydrologa, który zanalizuje pozwolenie hydrogeologiczne (mogłem przekręcić).
7. Ważne teraz, zakładamy stowarzyszenie, które ma znacznie więcej możliwości działania, po pierwsze w uznaniu za stronę w postępowaniach. Na razi urzędnicy potrafią odmówić uznania za stronę właścicielowi działki obok, gdy jego i drugą działkę oddziela wąska droga...
Stowarzyszenie też ułatwi nam zbiórkę funduszy, bo prawnik do tanich nie należy. Do tej pory wg mojej wiedzy kilkudziesięciu mieszkańców zebrało kilka tys, ale to mało, i oni sami nie mogą tego pociągnąć.

Niedługo się spodziewamy kilku odpowiedzi z urzędów. Myślę, że tak do miesiąca zrobimy kolejne spotkanie. Postaramy się, żeby tym razem informacja była podana wcześniej.


Tadeusz Styrski
-----
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://schody-granitowe-kmx.pl/ www.worldhotels-in.com Ciechocinek spa pakiety