Przewóz 9 i Stoszki 9 - FORUM MIESZKAŃCÓW

Ogłoszenie

UWAGA! Nie mając statusu "Mieszkańca" NIE widzisz wszystkich działów forum w tym najważniejszego, gdzie odbywają się dyskusje członków WM - zalecamy więc weryfikację

#1 2009-05-06 14:10:40

Hewirto

Administrator

1499264
Skąd: Przewóz 9/37
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 177
Punktów :   

TV KABLOWA - czy będziemy mieć TV kablową, status spraw

Ponieważ część sąsiadów poruszała ta kwestię na zebraniu oraz jest sporo osób, które spotykając mnie na spacerze z psem dopytują o możliwość rozeznania się w tej kwestii więc wyjaśniam co następuje:
rozmawiałem z UPC - negocjowali wcześniej z KTBSem, ale standardowo...zażądano od nich nierealnych opłat (wiemy o co chodzi). Obecnie UPC jest w trakcie realizacji inwestycji prowadzenia światłowodów do osiedli Instalu - Mały Przewóz kilkaset metrów dalej ulicą Przewóz, jesteśmy więc po drodze i są bardzo chętni do rozmów. Pani z UPC odpowiedzialna za inwestycje w Małopolsce umówiła się ze mną na budynku w celu sprawdzenia możliwości technicznych (zaadoptowania np azartu który jest już gotowy - tzn. kto chce azart to ma azart,kto chce kablówkę  przełączany byłby na kablówkę - oczywiście to tylko wstępna idea), poprosiłem więc Pana Nowaka z KTBSu i umówiłem spotkanie w trójkę na którym UPC przedstawi nam ofertę i możliwości. Generalnie UPC bardzo chętnie przeprowadzi inwestycje i to pociągnięcia światłowodów oraz zaproponuje nam warunki. To tyle...na bieżąco będę aktualizował i pilotował sprawę

Offline

 

#2 2009-05-13 11:21:09

Hewirto

Administrator

1499264
Skąd: Przewóz 9/37
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 177
Punktów :   

Re: TV KABLOWA - czy będziemy mieć TV kablową, status spraw

STATUS - aktualizacja 13.V.2009

Dzisiaj pracownicy UPC byli na naszym budynku. Dobra wiadomość jest taka, że jeśli tylko zechcemy...będziemy mieli i kablówkę na budynku Ale konkretniej: UPC nie mogło się dogadać z KTBSem na etapie budowy ze względu na opłatę i jej brak uzasadnienia (tak zaporowe opłaty nie przeszły przez ich komitety inwestycyjne - jak wszędzie zresztą), dobra wiadomość jest taka, że mimo tego UPC na własny koszt i ryzyko (bo nie mają na to oficjalnych dok) wzdłuż bloków od ulicy przewóz przygotowali pod ziemią rurarz (ten niebieski wystający z ziemi peszel) po to aby teraz nie trzeba było rozkopywać trawników czy parkingu. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że nasz instatalcja TV (azart) wykonana jest w takiej technologi, że nadaje się do wykorzystania do lepszych usług (niestety mieszkańcy budynku Stoszki 13 mają ten problem, że ich instalację trzebaby całą wymeiniać). UPC musi jedynie przedłużyć część kabli TV prowadzących z mieszkań, z szachtów do piwnicy, tam założyć skrzynki wtedy każdy mieszkaniec albo korzysta z azartu, albo korzystając z UPC zostanie do nich przepięty. UPC więc wykorzysta naszą instalację i zminimalizuje to konieczność jakichkolwiek prac. Zostaje wiec jedynie poprowadzenie sygnału od ulicy przewóz przez przygotowane w ziemi kanały. KTBS ma teraz z nimi uzgodnić treść umowy, później systemem obiegowym - przejdę z tymi dokumentami po mieszkaniach (żeby nie trzebabyło czekać rok do zebrania) podejmiemy uchwałę odnośnie UPC i równolegle odnośnie dostawców Internetu...no i będziemy mieć i kablówkę, i ze 3 dostawców..myśl, że wreszcie będzie wybór i zdrowa konkurencja z korzyścią dla nas
Pozdrawiam

Offline

 

#3 2009-05-13 12:07:37

 maciek81

Użytkownik

Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 66
Punktów :   

Re: TV KABLOWA - czy będziemy mieć TV kablową, status spraw

Cool :-)

Offline

 

#4 2009-05-13 20:41:24

pokrec

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-13
Posty: 30
Punktów :   

Re: TV KABLOWA - czy będziemy mieć TV kablową, status spraw

tzn nie będzie możliwości jednoczesnego korzystania z azart i 'internetu z upc' ?
pozdrawiam


If you have a hammer, you tend to see every problem as a nail.

Offline

 

#5 2009-05-14 11:02:59

Hewirto

Administrator

1499264
Skąd: Przewóz 9/37
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 177
Punktów :   

Re: TV KABLOWA - czy będziemy mieć TV kablową, status spraw

Wyjaśniam: w przypadku jeśli ktoś będzie chciał mieć TYLKO Internet lub telefon z UPC i tym samym technicznie "nie ma dostępu do azartu" dostaje od UPC za 1zł pakiety 10 kanałów podstawowych (tych które zawiera azart + jakieś dodatki). To będzie gwarantować umowa WM vs UPC, więc problemu nie ma
pozdrawiam

Offline

 

#6 2009-07-26 12:58:40

Hewirto

Administrator

1499264
Skąd: Przewóz 9/37
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 177
Punktów :   

Re: TV KABLOWA - czy będziemy mieć TV kablową, status spraw

STATUS - aktualizacja 16.VII.2009

1. byłem w KTBSie wyjaśniając kwestię internetu...wyszło zamieszanie, bo okazało się, że Pan Michał NIE PRZEKAZAŁ zarządowi KTBSu informacji o tym, że z UPC były prowadzone rozmowy i ustalenia na budynku!! Ostatecznie KTBS ma dopiąć sprawę wejścia na budynek UPC (jak wspominałem bez wielkich zmian, zakładają tylko swoja skrzyneczkę przed pętlą azartu i jak ktoś będzie chciał mieć TV/Internet z UPC puszczą mu sygnał po kablu azrtowym). Zadzowniłem też do UPC, przesłali już wszystkie dokumenty do KTBSu łącznie z propozycją umowy...mam więc nadzieję, że szybko będziemy mieć TV kablową i dodatkowy internet.

Offline

 

#7 2009-07-27 15:07:06

Hewirto

Administrator

1499264
Skąd: Przewóz 9/37
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 177
Punktów :   

Re: TV KABLOWA - czy będziemy mieć TV kablową, status spraw

rozmawiałem z Panią prezes, podobno UPC przesłało wszystkie dokumenty...

Offline

 

#8 2009-07-27 21:24:17

cinekmonk

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-07-27
Posty: 5
Punktów :   

Re: TV KABLOWA - czy będziemy mieć TV kablową, status spraw

witam serdecznie
nie za często bywam na forum, ale super że jest takie miejsce i osoby, ktore pilotują sprawy dla nas ważne,
my bylibysmy bardzo zainteresowani jakąś opcją TV innej niż azart a talerze nie za bardzo chce kupować, bo musiałbym ciągnąć kable przez całe mieszkanie (niestety tam gdzie mamy salon nie łapie sygnału)
więc dzięki wielkie i jak tylko coś będziesz wiedział proszę daj znać
pozdrowionka dla wszystkich mieszkańców
Marcin

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Tarnowskie Góry przegrywanie kaset vhs w polsce