Przewóz 9 i Stoszki 9 - FORUM MIESZKAŃCÓW

Ogłoszenie

UWAGA! Nie mając statusu "Mieszkańca" NIE widzisz wszystkich działów forum w tym najważniejszego, gdzie odbywają się dyskusje członków WM - zalecamy więc weryfikację

#1 2009-12-16 15:01:15

Hewirto

Administrator

1499264
Skąd: Przewóz 9/37
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 177
Punktów :   

Bramy wjazdowe

Czy ktoś może wie z jakie powodu bramy wjazdowe wciąż nie są uruchomione. Rozumie, że budowa ogrodzenia opóźniła się, ale skoro wreszcie w zimie powstały bramy to czemu dalej nie działają. Zapłaciliśmy sporo pieniędzy, wszystko stoi gotowe a dalej nie jest uruchomione. Zgoda KTBS chciał roznieść piloty ale to było w terminie 7-9.12 ponad tydzień temu, skoro ktoś w tak długim czasie nie odebrał pilota (były roznoszone prez pracowników firmy sprzątającej i można w każdej chwili odebrać je w KTBSie) to widocznie nie jest mu niezbędny tym bardziej, że bramy bez problemu można otwierać bez pilota za pomocą szyfratora. Proponuję żeby KTBS odpalił wreszcie bramy bo stoją bezużyteczne, a osoby, które nie mają jeszcze pilotów będą otwierać szyfratorem i to zmobilizuje je żeby wreszcie odebrać swój nadajnik....dzwoniłem do KTBsu w tamtym tygodniu i powiedziano mi, że na początku tego powinny już działać...więc, w czym problem??

Offline

 

#2 2009-12-16 21:18:55

Eskadek

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Bramy wjazdowe

Przy bramach jest kilka niedoróbek.
Nie wiem jak dzisiaj (sprawdzałem bodaj przedwczoraj), ale zamykanie furtki, szczególnie przy ulicy Przewóz, działa kiepsko, tzn trzeba furtkę docisnąć mocno, wręcz uderzyć nią, by się zamknęła. Dziwną sprawą jest, ze można furtkę zamknąć z klucz tak, ze z domofonu nie da się jej otworzyć.
Kostka brukowa (wzdłuż bramy przesuwanej), w miejscu robienia przekopu została położona bardzo niedbale i samoistnie z pewnością się nie ułoży.
Kwestia pilotów (ich jakości i ceny), bez komentarza.
Wszystko to zgłaszałem do administratora, przyjęli bez entuzjazmu.
Nie wiem jak Wam, ale ogrodzenie od placu zabaw optycznie wygląda całkiem nieźle.  Chociaż przyznaję, ze byłem za ogrodzeniem takim jak na Stoszki 13 .

Offline

 

#3 2009-12-17 07:13:17

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: Bramy wjazdowe

Na kartkach piszą że uruchomienie bram przewidzane jest na 22.12.2009

Offline

 

#4 2009-12-17 14:37:36

 maciek81

Użytkownik

Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 66
Punktów :   

Re: Bramy wjazdowe

Nie chcę być złym prorokiem, ale jest jakiś problem w naszej klatce z domofonem, wczoraj wywalił prawdopodobnie korki podczas otwierania, stąd cały dzień nie było światła na klatce, jak i sam domofon nie działał. Dziś Dział Techniczny KTBS miał się zapoznać z tematem... W każdym razie istnieje ryzyko że coś zostało sknocone, co może przesunąć odpalenie bram.

Offline

 

#5 2009-12-19 11:59:13

Hewirto

Administrator

1499264
Skąd: Przewóz 9/37
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 177
Punktów :   

Re: Bramy wjazdowe

No to moment jest 19 grudnia, 7 już roznosili piloty, skoro zostało coś sknocone to już minęło 12dni w czasie których mogą robić poprawki. Jeżeli chodzi o niedoróbki, faktycznie kostka od storn przewozu jest źle ułożona i odstaje, czemu nikt tego nie poprawia, ciekawe jak KTBS robił odbiór skoro tego nie widział + furtki jeśli faktycznie jest niedociągnięcie i trzeba nią trzaskać

Offline

 

#6 2009-12-22 17:10:20

Hewirto

Administrator

1499264
Skąd: Przewóz 9/37
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 177
Punktów :   

Re: Bramy wjazdowe

No to rewelacja, jest 22.12.09 i zgodnie z informacją KTBSu miały być dzisiaj uruchomione bramy! Co z tego, że ludzie nie odebrali pilotów, widocznie im nie zależy, bramę można otworzyć z klawiatury więc czemu nie uruchomiono bram! Co KTBS planuje uruchomić je 4.01.09 czyli co....cały okres świąteczny, kiedy wiele osób wyjedzie, kiedy będzie sylwester i jest największe niebezpieczeństwo, że jak nie ma nas w domu ktoś będzie nam krążył pod oknami to KTBS nie uruchomi bram - paranoja! Nie wiem jak Wy, ale ja mam zamiar interweniować, nie podoba mi się to, że w najbardziej niebezpiecznym okresie ogrodzenie za które zapłaciliśmy kupę pieniędzy będzie nieczynne. Powtarzam, bramę można otwierać i bez pilota więc czemu jej nie uruchomić w najbardziej niebezpiecznym okresie kiedy wielu z nas nie będzie w domach!

Offline

 

#7 2009-12-22 18:05:04

Eskadek

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Bramy wjazdowe

Bramy mają być uczynnione najwcześniej przed Nowym Rokiem. Argumentacja - nie wszyscy odebrali piloty. Zaiste argument nie do zbicia - zważywszy, ze rzeczywiście bramy można otwierać kodem...
Oj, ciężko to idzie, jak po grudzie.
Tyle rzeczy zgłaszanych (niedoróbki), wszystkie przyjęte w administracji i w zasadzie brak reakcji.

Offline

 

#8 2009-12-22 18:28:08

Hewirto

Administrator

1499264
Skąd: Przewóz 9/37
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 177
Punktów :   

Re: Bramy wjazdowe

Proponuje jutro wesprzeć mnie i wykonać kilka telefonów do KTBSu do Pani Prezes (prosiła mnie, żeby jej zgłaszać takie problemy) ażeby bramy zostały uruchomiona na święta i sylwestra, na prawdę sądzę, że w okresie kiedy będziemy wszyscy wyjeżdżać i będzie sylwester kiedy dzieje się tak wiele, dla bezpieczeństwa można uruchomić te cholerne bramy. Czy KTBS na prawdę sądzi, że jeśli ktoś od 7-22 (aż 15dni!) nie odebrał pilota to odbierze go w okresie świątecznym!! Ludzie co to za argument, bramy można otwierać klawiaturą...proszę weprzyjcie mnie i wykonajcie również telefony w tej sprawie do samej Pani prezes, bo to paranoja jakaś!

Offline

 

#9 2009-12-23 08:15:47

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: Bramy wjazdowe

Także poparłem wcześniejsze uruchomienie bram.
Nie da się ukryć, że jeśli w feralnym okresie dojdzie do jakichś kradzieży to mieszkańcy winą obciążą nie samych siebie(tzn tych którzy ociągali się z odbiorem pilotów), a KTBS.

Offline

 

#10 2009-12-23 08:31:40

Eskadek

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Bramy wjazdowe

Powiem tak.
Dziwnym jest, ze w takich (w sumie drobnych) sprawach trzeba wykonywać telefon do Pani prezes. Po co te wszystkie działy po drodze?
Niemniej, faktycznie, rozmowa właśnie z Panią prezes niesie rzeczywiście szansę sprawnego załatwienia sprawy.

Offline

 

#11 2009-12-23 10:34:52

Hewirto

Administrator

1499264
Skąd: Przewóz 9/37
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 177
Punktów :   

Re: Bramy wjazdowe

Dzwoniłem do KTBSu, uzyskałem informację, że to decyzja zarządu, bo prawie 20 pilotów nie zostało odebrane. Podobno dzwoniło kilka osób, żeby nie włączać bram, bo mają po 2-3 samochody i 1 pilota więc czekają na dodatkowe, a niektórych osób nie ma w Krakowie...więc mamy na nich czekać - rewelacja! Tym sposobem dzięki kilku wygodnickim, którzy sobie nie mogą otworzyć bramy kodem (bo sie nie pofatygowali przez 2 tygodnie do KTBSu) mamy osiedle na święta i sylwestra otwarte...dla mnie żaden argument, na osiedle można wjechać/otworzyć bramę BEZ PILOTA więc na co czekamy! Szczerze, to ja już mam dość - decyzja zarządu totalnie kretyńska i nie mam pojęcia czym się kierowali, kazałem zarządowi to przekazać (bo Pani prezes ma urlop)....no comment

Offline

 

#12 2009-12-23 11:27:39

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: Bramy wjazdowe

W takim razie apeluję do wszystkich mieszkańców
Jak ktoś chce przyspieszyc zamykanie bram to niech dzwoni do KTBS, albo pisze na maila, albo jedno i drugie
Biuro KTBS <biuro@ktbs.aine.pl>,
Sekretariat KTBS <sekretariat@ktbs.aine.pl>
Niech zobaczą kogo jest więcej
Znowu tutaj pokutuje to że nie dostajemy informacji rozwieszanych po klatkach na maila. Ja np. kartkę zauważyłem dopiero wczoraj.
Więc nasza reakcja jest tak naprawdę spóźniona, bo nikt za 5 dwunasta nie będzie wszystkiego odkręcał. A takto w KTBS na pewno już od kilku dni wiedzieli że są takie prośby mieszkańców więc gdyby nas poinformowano to byśmy zebrali drugą listę - osób którym zależy na bramach.

Offline

 

#13 2009-12-23 13:03:53

Hewirto

Administrator

1499264
Skąd: Przewóz 9/37
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 177
Punktów :   

Re: Bramy wjazdowe

no ręce opadają...sąsiad dzwonił, podobno już 20 osób dzwoniło aby uruchomić na święta i sylwestra bramy, prezes powiedział, że zdania nie zmieni, bo nie chce żeby mu ktoś w święta wydzwaniał...szkoda, że nie poinformowali nas o zmienie terminu wcześniej bo rozmawiałem już z kilkoma osobami, które z chęcią zebrałyby od mieszkańców petycję do zarządu o zastosowanie się do woli WM (większości oczywiście, pomijam leniwe osoby, które czekają na 2 dodatkowe piloty albo od ponad 2tygodni nie odebrały pilota z KTBSu)

Offline

 

#14 2009-12-23 14:18:21

 jurek64

Użytkownik

790126
Call me!
Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-05-05
Posty: 76
Punktów :   

Re: Bramy wjazdowe

Swego czasu na forum padła propozycja zwołania zebrania mieszkańców-wybaczcie ale nie pamietam w którym wątku.Myślę,że dobrze by było,żeby takie spotkanie się odbyło.Problemów jak widać jest bardzo wiele a samo pisanie o nich na forum to za mało.

Offline

 

#15 2009-12-23 14:24:54

 Leonidas

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 463
Punktów :   

Re: Bramy wjazdowe

No to rozmawiałem przed chwilą z P. prezesem i usłyszałem mniej więcej to samo. Co do osób, które odebrały, to mam takie zdanie, że ciężko (może poza absolutnie wyjątkowymi sytuacjami) wytłumaczyć, że ktoś, kto tu mieszka,a lbo przynajmniej bywa, nie mógł przez dwa tygodnie odebrać pilota. Efekt jest taki, że wygoda mniejszości jest ważniejsza niż wygoda, spokój i troszkę większe poczucie bezpieczeństwa większości. Wg mnie nie nam polega wspólnota. Co innego jak się mam dom, jak się kupuje mieszkanie, to z pewnymi rzeczami trzeba się liczyć. Brakuje mi zrozumienia, że w każdej wspólnocie, czy to mieszkalnej, czy innej nie odpowiada się w 100% tylko za siebie. Ale my w Polsce tego musimy się jeszcze nauczyć...
Dwa, otwieranie bez pilota i możliwość awarii bramy. Kod musi znać każdy, bo dostał go z domofonem. P. prezes jednak argumentował, że jest zawsze ryzyko, że się brama zepsuje. O ile z furtką nie ma problemu, bo otwiera się kluczykiem, to z odblokowaniem i ręcznym otworzeniem bramy może być problem, bez pomocy pracownika KTBS lub wykonawcy (tutaj proszę mnie poprawić, jeśli jest inaczej) - z tym ciężko było mi argumentować, bo nie znam się na takiej bramie.
Trzecie rzecz, ja mówię, że jeśli ktoś nie odebrał do dzisiaj pilotów (ponoć dzisiaj jeszcze 3 osoby odebrały), to mała szansa, że do 4.01 odbierze. Ale p. prezes mnie zapewnił, że teraz już będą mieć argument, że było dwa razy przekładane i że choćby nie wiem co, 4.01 będzie uruchomienie. Oby...

Ostatnio edytowany przez Leonidas (2009-12-23 14:29:07)


Tadeusz Styrski
-----
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Federación hotelstayfinder