Przewóz 9 i Stoszki 9 - FORUM MIESZKAŃCÓW

Ogłoszenie

UWAGA! Nie mając statusu "Mieszkańca" NIE widzisz wszystkich działów forum w tym najważniejszego, gdzie odbywają się dyskusje członków WM - zalecamy więc weryfikację

#16 2009-05-14 15:57:04

 Leonidas

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 463
Punktów :   

Re: INTERNET - status okablowanie + oferty operatorów

pokrec napisał:

wystarczyło napisać że światłowód będzie miał 24 włókna i każdy operator będzie miał własna parę
wykład o bezawaryjności/"nie bezawaryjna" i uwagi o braku wiedzy były zbędne

Pokrec: Niepotrzebnie bierzesz tak to do siebie. To można było odebrać jako szukanie dziury w całym, choć lepiej jest pytać, niż mieć wątpliwości. Wątpliwości można mieć zawsze, jak się nie jest dobrze w temacie.
Poza tym wydaje mi się, że Hewirto wie co robi i nie ma sensu wątpić w to rozwiązanie, niczym na razie nie ryzykujemy, wszystko wyjdzie w praniu.

Hewirto, to super, że jest ktoś, kto potrafi i komu się chce załatwić profesjonalnie dwa ważne dla nas tematy, za to jestem bardzo, bardzo wdzięczny. Wiem, że poświęcasz i poświęcisz jeszcze na to sporo czasu. Ale musisz być przygotowany na takie pytania, czasem ciężko ocenić, czy ktoś chce się popisać, czy po prostu chce rozwiązać normalne wątpliwości, nie mając wiedzy, jaką Ty posiadasz


Tadeusz Styrski
-----
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402

Offline

 

#17 2009-05-20 10:16:23

Hewirto

Administrator

1499264
Skąd: Przewóz 9/37
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 177
Punktów :   

Re: INTERNET - status okablowanie + oferty operatorów

Być może, ale wcześniej wklejałem schemat i opis, że połączenie to światłowód, a Ty pisałeś:

pokrec napisał:

pada policzenie budynku A z budynkiem B ... chiński zasilacz wyparował ....

więc wolałem wyjaśnić i rozpisać sprawę od A do Z

Offline

 

#18 2009-05-20 10:18:19

Hewirto

Administrator

1499264
Skąd: Przewóz 9/37
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 177
Punktów :   

Re: INTERNET - status okablowanie + oferty operatorów

BTW - mamy opóźnienia z całością sprawy, która mogłaby być już właściwie kończona...bo KTBS przesyła mi już od tygodnia rzuty budynków, które są konieczne do wyceny instalacji...

Offline

 

#19 2009-05-20 19:55:43

 Leonidas

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 463
Punktów :   

Re: INTERNET - status okablowanie + oferty operatorów

i na razie pewnie P. Siatka z P. Nowakiem musieli rozegrać partię pokerka: kto przegra, ten przygotuje i wyśle Ci rzuty
a tak poważniej, to jest chyba ich standardowe tempo... ;/


Tadeusz Styrski
-----
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402

Offline

 

#20 2009-05-21 11:46:34

Hewirto

Administrator

1499264
Skąd: Przewóz 9/37
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 177
Punktów :   

Re: INTERNET - status okablowanie + oferty operatorów

taaa...dodzwoniłem się do nich, okazało się po tygodniu czekania, że nie mają wersji elektronicznej i nie mają scanera..poprosiłem więc o przygotowanie ksera i sam już poscanuje plany, bo nigdy się nie doczekamy końca sprawy..ehhh

Offline

 

#21 2009-05-21 12:53:09

 Leonidas

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 463
Punktów :   

Re: INTERNET - status okablowanie + oferty operatorów

Znaczy sami potrzebowali tygodnia, żeby się zorientować, że jednak nie maj skanera...
Coś mi się wydaje, że już na jesieni przyjdzie czas na ocenę naszego zarządcy


Tadeusz Styrski
-----
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402

Offline

 

#22 2009-07-26 12:54:02

Hewirto

Administrator

1499264
Skąd: Przewóz 9/37
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 177
Punktów :   

Re: INTERNET - status okablowanie + oferty operatorów

STATUS - aktualizacja 16.VII.2009
(wpis robię dopiero teraz, ale data dotyczy opisanych faktów)

1. Po otrzymaniu map zostały one przekazane do firm wykonujących taka instalację, negocjowałem również uzyskanie jak najlepszych warunków. Ostatecznie nazwę firmy, która proponuje najlepsze warunki przekazałem KTBSowi - o tym poniżej w wyjaśnieniu

2. Po wcześniejszych rozmowach z dostawcami Internetu w Krakowie ustalone zostało, że otrzymają informację od KTBSu z prośba o zaproponowanie warunków specjalnych dla WM. KTBS rozesłam bez konsultacji ze mna do ISP niezgodne z ustaleniami zapytanie - o tym poniżej w wyjaśnieniu

WYJAŚNIENIE:
Może najpierw ostatecznie przybliżę koncepcję w jakiej nasza WM zgodnie z ustaleniami ze spotkania ma mieć dostęp do usług Internetowych/TV: ustaliliśmy, że absolutnie nie podzielamy wizji KTBSu, który jak się dowiedziało wielu z nas zażądał od dostawców mediów chorych opłat "za wejście" na budynek. Opłaty były tak wysokie, że wszyscy dostawcy zrezygnowali ze świadczenia usług (pytanie co z Lipską NET, skieruję do KTBSu prośbę o wyjaśnienie czy pobrali opłaty i co się z nimi stało?). Jako WM opracowaliśmy rozwiązanie , które da nam wielu dostawców, konkurencję, możliwość wyboru usługodawcy, a przede wszystkim zagwarantuję prawną własność sieci na budynku.

Ostateczne koncepcja polega na: zrobieniu własnego szkieletu sieci - od gniazdka w mieszkaniu, peszlem do szachtu w klatce, a potem do 1 pkt centralnego w każdym z dwóch budynków zejdą się kable, każdy kabel opisany nr mieszkania. W każdym więc budnku - Stoszki 9 i Przewóz 9 w środkowej klatce, w piwnicy zejdą się kable z każdego mieszkania opisane ich numerami. Oba zaś te miejsca centralne (i tym samym oba budynki) będą ze sobą połączone 24 włóknowym światłowodem. W tych dwóch miejscach centralnych będą przygotowane po 3 małe skrzynki - po 1 dla każdego z 3 operatorów jakich wybierzemy. W ten sposób WM ma własną siec na której pozwala świadczyć usługi 3 lub więcej operatorom - takie rozwiązanie powoduje, że:
po 1 - na budynkach jest 1 infrastruktura (a nie tyle kabli ilu dostawców)
po 2 - właścicielem kabli jest WM (a nie dostawca usług, którego później trudno zmienić bo musiałby demontować kable w całym budynku)
po 3 - mamy wybór usługodawców i konkurencję (każda osoba z bloku może sobie wybrać dowolnego usługodawcę, ten bierze tylko opisany danym nr mieszkania kabel w pkt centralnym i wpina do swojej skrzynki - koniec instalacji)
po 4 - ponieważ wiąże się to jednorazowo ze sfinansowaniem przez WM sieci, usługodawcy wiedząc, że później nie mają kosztów budowy sieci i instalacji zgodzili się przygotować dla nas lepsze/oferty specjalne na usługi biorąc pod uwagę to, że infrastruktura jest nasza

OPIS AKTUALNEGO STATUSU:
rozmawiałem z dostawcami internetu, również z firmami które przygotowują ofertę na wykonanie dla nas sieci, miałem ustalenia przekazać KTBSowi aby wysłali już w naszym imieniu zapytania, przygotowali później propozycje uchwały i tak jak uzgodniliśmy trybem obiegowym (ja w bud Przewóz 9 i kolega w Stoszki 9 obchodząc mieszkania mieliśmy podpisać uchwałę). KTBS natomiast pośpieszył się z zapytaniem...i wysłał nieprecyzyjne i niezgodne z ustaleniami zapytanie do firm. Od razu interweniowałem, byłem w KTBSie i spotkałem się z Prezesem, Panią Prezes oraz Panem Michałem. Jak się okazało w KTBSie nie było przepływu informacji (Pan Michał nie przekazał Prezesowi, że z UPC uzgodniliśmy już wszystko i mieli wchodzić na budynek) a nieprepozycyjne zapytanie do usługodawców internetu wynikało z technicznego "niezrozumienia" tematu. OSTATECZNIE dogadaliśmy się i KTBS miał jeszcze tego samego dnia wysłać do usługodawców doprecyzowanie zapytania - po 1- prośba o przygotowanie oferty specjalnej dla WM ze względu na to, że infrastruktura jest nasza, po 2-przygotowanie oferty na wykonanie takiej wspólnej infrastruktury. Takie doprecyzowanie miało wyjść z KTBSu natychmiast, podałem też im nazwę firmy, która już wykonała dla nas ofertę. Czekamy więc, jeśli zejdą się oferty pojadę do KTBSu, usiądziemy, przygotujemy uchwalę i propozycję i działamy. Dla firmy, która robiła wycenę jest to 7dni roboczych i siec gotowa.

orientacyjnie (bo wycenę w pdf zamieszczę jak dostanę) powiem, że koszt materiałów (kabli do każdego mieszkania, światłowodów, przełącznic, skrzynek, peszli samo gasnących etc) + koszt robocizny to koszt około 15 000 brutto. Daje więc to kwotę około 150zł/mieszkanie. Firma zgadza się rozłożyć płatność np na 3 raty po 50zł - wykonają sieć już po 1 racie, a 2 pozostałe wpłacimy później co miesiąc. Szczegóły wyceny wkleję jak ją otrzymam (wysyłają ja teraz to KTBSu). To tyle...cisnę aby od wrześnie najpóźniej było u nas już 3 dostawców Internetu + TV kablowa UPC - ale o tym w dziale "TV Kablowa"

Offline

 

#23 2009-07-27 15:01:07

Hewirto

Administrator

1499264
Skąd: Przewóz 9/37
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 177
Punktów :   

Re: INTERNET - status okablowanie + oferty operatorów

Uwaga, otrzymałem oficjalną wycenę na wykonanie dla nas prac (dostanie ją również KTBS ale jeszcze chyba Pan Michał nie zdarzył wysłać zapytania...)
wycena: kliknij http://www.sendspace.pl/file/a10b6a1101c241d15a186c2

wycena opiewa na kwotę 12717zł netto co daje kwotę 13608zł brutto
czyli przy założeniu 90 mieszkań to kwota 151zł/lokal
firma zgadza się wykonać instalacją po 1 racie 50zł, a potem otrzymać pozostałe 2 raty po 50zł (przez 2 miesiące) - wynegocjowane warunki, cena i jakość wyceny (załącznik) i usług (bo znam firmę) są bardzo dobre.

Offline

 

#24 2009-07-27 21:52:12

cinekmonk

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-07-27
Posty: 5
Punktów :   

Re: INTERNET - status okablowanie + oferty operatorów

witam
po pierwsze dzięki wielkie dla Ciebie i wszystkich osób zaangazowanych w tą sprawę, naprawdę robicie super robotę bo ja jestem w tym temacie zupełnym laikiem.
Natomiast chciałem zwrócić uwagę, że szacunkowy koszt jest chyba jednak troche zbyt optymistyczny, gdyż 90 mieszkań raczej nie uzbieramy, raz że nie wszystkie są jeszcze zamieszkane, sprzedane? dwa że pewnie nie wszyscy będą chetni na to (np. Ci co mają już anteny satelitarne)
niemniej jednak uważam że jest to bardzo dobre rozwiązanie z racji konkurencji, która będzie i większego spektrum wyboru
pozdrawiam
Marcin

Offline

 

#25 2009-07-27 23:28:38

Hewirto

Administrator

1499264
Skąd: Przewóz 9/37
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 177
Punktów :   

Re: INTERNET - status okablowanie + oferty operatorów

składają się wszyscy, będzie to podjęte uchwałą (jeśli będzie większość) i tak jak w przypadku ogrodzenia składają się wtedy wszyscy, łącznie z KTBSem (jeśli będzie jeszcze właścicielem jakiś mieszkań)
P.S. wycena dotyczy Internetu...mogą nie być zainteresowani ewentualnie Ci co mają już usługę z Lipskiej..ale jesteśmy wspólnotą i taka infrastrukturę na budynku budujemy na lata/na zawsze więc myślę, że po uchwale złoża się wszyscy (ja też mam już internet a mimo to kieruje inicjatywą i opłacę wykonanie sieci, choćby do wymiany plików z sąsiadami:) )

Offline

 

#26 2010-01-14 08:56:18

 jurek64

Użytkownik

790126
Call me!
Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-05-05
Posty: 76
Punktów :   

Re: INTERNET - status okablowanie + oferty operatorów

Mam pytanie,co sądzicie o ofercie ISTS? Właśnie dostałem ulotkę,a że kończy mi sie umowa ze scazi to muszę się zastanowić.Cenowo  wygląda to dużo korzystniej niż lipska.net,tylko nie wiem co to za firma.Może ktoś ją zna np. od złej strony?

Ostatnio edytowany przez jurek64 (2010-01-14 08:56:48)

Offline

 

#27 2010-01-14 09:24:28

Eskadek

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: INTERNET - status okablowanie + oferty operatorów

Mam podobną sytuację.

Na scazi nie narzekam, otrzymuję dokładnie to co kupiłem, nic więcej. Wiem - przepłacam .

Proponuję skontaktować się z tą firma (scazi), ich oferta chyba ostatnio zrobiła się elastyczna.

Offline

 

#28 2010-01-14 11:57:53

pokrec

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-13
Posty: 30
Punktów :   

Re: INTERNET - status okablowanie + oferty operatorów

jurek64 napisał:

Mam pytanie,co sądzicie o ofercie ISTS? Właśnie dostałem ulotkę,a że kończy mi sie umowa ze scazi to muszę się zastanowić.Cenowo  wygląda to dużo korzystniej niż lipska.net,tylko nie wiem co to za firma.Może ktoś ją zna np. od złej strony?

ja korzystałem z oferty ISTS ~2 lata temu, bardzo źle to wspominam
od zgłoszenia awarii do usunięcia przynajmniej 24h
+ ustawianie TTL na 1 i żądanie haraczu za wyłączenie 'blokady' <lol>


If you have a hammer, you tend to see every problem as a nail.

Offline

 

#29 2010-01-15 21:27:27

Eskadek

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: INTERNET - status okablowanie + oferty operatorów

jurek64 napisał:

Mam pytanie,co sądzicie o ofercie ISTS? Właśnie dostałem ulotkę,a że kończy mi sie umowa ze scazi to muszę się zastanowić.Cenowo  wygląda to dużo korzystniej niż lipska.net,tylko nie wiem co to za firma.Może ktoś ją zna np. od złej strony?

Jurek64, powiem tak . Po rozmowie z szefem Scazi, wczoraj, uzyskałem warunki podobne do wspomnianej przez Ciebie oferty konkurencji. Więc na razie operatora nie zmieniam.

Offline

 

#30 2010-01-28 11:55:08

 jurek64

Użytkownik

790126
Call me!
Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-05-05
Posty: 76
Punktów :   

Re: INTERNET - status okablowanie + oferty operatorów

Eskadek napisał:

jurek64 napisał:

Mam pytanie,co sądzicie o ofercie ISTS? Właśnie dostałem ulotkę,a że kończy mi sie umowa ze scazi to muszę się zastanowić.Cenowo  wygląda to dużo korzystniej niż lipska.net,tylko nie wiem co to za firma.Może ktoś ją zna np. od złej strony?

Jurek64, powiem tak . Po rozmowie z szefem Scazi, wczoraj, uzyskałem warunki podobne do wspomnianej przez Ciebie oferty konkurencji. Więc na razie operatora nie zmieniam.

Też dostałem podobne warunki w ramach promocji i przedłuzyłem umowę o 2 lata,bo póki co jestem dość zadowolony z usług tego operatora.:)Jedyny minus to bardzo utrudniony kontakt z firmą.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
vhs wellness w Ciechocinku kancelaria komornicza warszawa ochota