Przewóz 9 i Stoszki 9 - FORUM MIESZKAŃCÓW

Ogłoszenie

UWAGA! Nie mając statusu "Mieszkańca" NIE widzisz wszystkich działów forum w tym najważniejszego, gdzie odbywają się dyskusje członków WM - zalecamy więc weryfikację

#1 2010-01-14 10:40:55

 Leonidas

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 463
Punktów :   

Zbiorcza TV SAT?

Nie dalej niż 2 tygodnie temu wysłałem zapytanie do N i Cyfra+ o ofertę na zbiorczą antenę. Cyfra+ na pewno to ma, na stronie mają ofertę dla deweloperów i nowych wspólnot. Zasada jest prosta: na dachu jest jedna zbiorcza antena, podłączona do instalacji w blokach (dlatego jest skierowana głównie do nowych bloków, gdzie są warunki techniczne). Każdy ma sygnał w swoim gniazdku i musi mieć tylko dekoder. Czyli odpada instalacja anteny w oknie/na balkonie, oferta jest wtedy tańsza, jest mniej kłopotliwie i nie szpecimy elewacji.
Co myślicie o tym?
Na razie nie mam żadnej odpowiedzi, więc się im pewnie przypomnę.


Tadeusz Styrski
-----
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402

Offline

 

#2 2010-02-16 12:20:48

Eskadek

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Zbiorcza TV SAT?

Czy otrzymałeś jakąś odpowiedź?

Brak satelitarnej anteny zbiorczej na naszych budynkach to dla mnie jeden z cięższych grzechów naszego dewelopera za który płacimy wszyscy.

Nasze bloki zaczynają powoli przypominać, nie powiem co. Coraz więcej różnej maści sterczących na krótszych i dłuższych drążkach anten satelitarnych.

Niestety w tym momencie choćby ta antena zbiorcza została zamontowana i zaczęła działać, obawiam się, że i tak będzie to za późno.

Offline

 

#3 2010-02-16 13:06:06

 Leonidas

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 463
Punktów :   

Re: Zbiorcza TV SAT?

Niestety nie. Zadzwoniłem do Cyfry+ i N. W Cyfrze zapisali moje dane i mają się kontaktować telefonicznie. W N kazali wysłać maila, wysłałem dwa na ogólne adresy (nkontakt@n.pl i sprzedaz@n.pl).

Też uważam, że to powinno być od razu. Niestety nie ma takiej praktyki wśród deweloperów, ale ja bym za to winił złą politykę operatorów tych telewizji, które powinny o to lepiej zadbać, we własnym interesie. Instalację w bloku na pewno mamy zgodną z wymaganiami.

Czy teraz będzie za późno, może tak, może nie. Wydaje mi się, że chyba nie. Na początku i tak nie było to możliwe, bo ludzie myśleli o czym innym i na pewno nie zebrałaby się odpowiednia liczba deklaracji. Musiałby to wziąść na siebie na samym początku KTBS jako deweloper.
Wydaje mi się, że jednak konwersja umów/instalacji tych, którzy już mają, nie powinno być problemem. Ściągnięcie anteny, wyciągnięcie kabla, zaklejenie dziury, to nie problem. Zmiana umów to też nie powinien być problem (jeśli tak, to by bardzo źle świadczyło o operatorze).
Lepiej późno niż wcale. Na razie anteny bardzo nie szpecą, ale kiedyś może ich być więcej i wtedy zrobi się problem.

Oczywiście sytuacja mogłaby być insza, gdyby UPC miało już podłączenie, ale z tego co wiem, Enion leci w kulki.


Tadeusz Styrski
-----
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402

Offline

 

#4 2010-02-16 16:07:09

Hewirto

Administrator

1499264
Skąd: Przewóz 9/37
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 177
Punktów :   

Re: Zbiorcza TV SAT?

Dokładnie tak jak piszecie....teraz to już trochę późno, ludzie pomontowali anteny (ja zresztą też), mówiłem o instalacji zbiorczej KTBSowi już na etapie budowy ale nie przewidywali innej niż azart, musimy się więc z tym pogodzić, że tak to już będzie - blok choinka ale to są nasze mieszkania i na tym etapie musimy to zaakceptować, bo każdy powinien mieć dowolność tv, gdyby na etapie budowy zrobiono zbiorczą instalację, zawieszono ze 2,3 talerze zbiorcze do wyboru nie byłoby problemu....ale to jest analogiczna sytuacja do dostawców internetu i infrastruktury, która mieliśmy zbiorczo robić

Offline

 

#5 2010-02-16 18:36:07

Wojtek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-24
Posty: 36
Punktów :   

Re: Zbiorcza TV SAT?

Nawet nie wiedziałem, że istnieje taka możliwość Ja bym się pisał na coś takiego, zero wiercenia, brak anteny na balkonie - same plusy - bo rozumiem, że sygnał idzie z gniazdka na ścianie.
Jestem jak najbardziej za bo do tej pory jeszcze się nie dorobiłem innej telewizji, niż te podstawowe 7 kanałów. Generalnie czekam cierpliwie na upc ale moja cierpliwość jest już na wykończeniu i pewnego pięknego dnia "ozdobię" także swój balkon anteną co delikatnie mówiąc estetyczne nie jest i nie podoba mi się. No ale jak nie będę miał innego wyjścia to cóż...

Offline

 

#6 2010-02-17 14:12:45

 jurek64

Użytkownik

790126
Call me!
Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-05-05
Posty: 76
Punktów :   

Re: Zbiorcza TV SAT?

Gdyby ta zbiorcza antena tv sat. faktycznie została zainstalowana,to ja również chętnie zdejmę swoją z balkonu.Mimo,ze włożyłem sporo wysiłku i czasu w zamontowanie całej instalacji.Warunek jest jeden-lepsza oferta programowa niż mam teraz,no i przyzwoita cena.
A może byłaby możliwość zaistalowania tylko jednej anteny dla obu bloków?

Offline

 

#7 2010-02-18 14:52:18

Hewirto

Administrator

1499264
Skąd: Przewóz 9/37
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 177
Punktów :   

Re: Zbiorcza TV SAT?

Problem jest jeden....sygnał nie idzie z gniazdka na ścianie, ganizdko na ścianie to azart, jeżlei chcemy robić zbiorczą TV SAT to potrzebne jest kolejne wejście do mieszkania (peszel z korytarza) czyli kabel po wierzchu lub kucie w mieszkaniu za co ja podziękuję...po prostu jest za późno

Offline

 

#8 2010-02-18 17:49:34

Eskadek

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Zbiorcza TV SAT?

Dzisiaj na Stoszki była ekipa montujaca instalacje pod UPC, tak przynajmniej mowili.

Offline

 

#9 2010-02-18 20:53:05

 Leonidas

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 463
Punktów :   

Re: Zbiorcza TV SAT?

Hewirto napisał:

Problem jest jeden....sygnał nie idzie z gniazdka na ścianie, ganizdko na ścianie to azart, jeżlei chcemy robić zbiorczą TV SAT to potrzebne jest kolejne wejście do mieszkania (peszel z korytarza) czyli kabel po wierzchu lub kucie w mieszkaniu za co ja podziękuję...po prostu jest za późno

No jeśli tak, to faktycznie bez sensu. Jesteś pewien?


Tadeusz Styrski
-----
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402

Offline

 

#10 2010-02-18 21:00:54

Eskadek

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Zbiorcza TV SAT?

U mnie w mieszkaniu (trzypokojowe) na korytarzu jest pusta puszka z peszlem. Z tego co pamiętam, pytałem, jest to ciąg zarezerwowany właśnie pod instalację typu kablówka. Pewien nie jestem, było to rok temu, ja to gniazdo akurat zaślepiłem.

Offline

 

#11 2010-02-18 23:21:01

 Leonidas

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 463
Punktów :   

Re: Zbiorcza TV SAT?

ja w przedpokoju miałem teoretycznie do telefonu (i wydaje mi się, że tak było standardowo), ale wykorzystałem na Internet.


Tadeusz Styrski
-----
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402

Offline

 

#12 2010-02-19 06:55:43

Eskadek

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Zbiorcza TV SAT?

U mnie do telefonu było dodatkowe w pokoju od strony ogrodów Szczygla. Tam mam terzz internet.

Offline

 

#13 2010-02-19 07:41:52

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: Zbiorcza TV SAT?

Ja mam telefon w przedpokoju (nieużywany). Do Internetu miałem osobny peszel. Co do kucia to myślę że nie jest to aż taki wielki problem. Większośc kabla można puścic przy panelach (sam mam nawet na to specjalne dziury ) więc ew kucie tylko w niektórych miejscach co nie zmienia faktu że deweloper nawalił

Offline

 

#14 2010-02-19 13:50:11

Hewirto

Administrator

1499264
Skąd: Przewóz 9/37
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 177
Punktów :   

Re: Zbiorcza TV SAT?

Nie każdy ma panele, nie każdy ma listwy w których można chować kable (poza tym listy nie idą przecież ciągiem od pokoju do pokoju, po drodze są drzwi itd..)...
odpowiadając na pytanie - TAK jestem pewien, peszel z korytarza idący do pokoju (w każdym typie mieszkania jest to inny pokój oczywiście) jest wykorzystany przez azart (teraz również UPC - przypominam, że UPC zrobiło instalację tak, że może przepinać klienta na siebie) i UPC, nie sądzę, żeby dało się z niego zrobić jeszcze SAT TV zbiorczą, wymaga to raczej osobnej instalacji i mimo, że z pionami nie ma problemu bo w szachtach jest miejsce, to nie ma dodatkowych pustych wejść do mieszkań...to, że 1,2,3, kilku osobom chciałoby się prowadzić kabel po mieszkaniu to jedno, drugie (tu kieruje uwage do laku82) to dojście z szachtu do mieszkania kolejnym peszlem - a to wymaga kucia nie tylko w mieszkaniu ale na odcinku szacht-mieszkanie czyli na klatkach...a na to nie zgodzi się nikt

Offline

 

#15 2010-02-19 14:48:43

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: Zbiorcza TV SAT?

No to szkoda bo na takie kucie (na klatce) to na pewno się nie zgodzi nikt - nawet ja

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Oferowane przez szamba betonowe to pewność vhs