Przewóz 9 i Stoszki 9 - FORUM MIESZKAŃCÓW

Ogłoszenie

UWAGA! Nie mając statusu "Mieszkańca" NIE widzisz wszystkich działów forum w tym najważniejszego, gdzie odbywają się dyskusje członków WM - zalecamy więc weryfikację

#1 2010-01-07 21:23:20

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Opinie o zarządcach nieruchomości w Krakowie

Niezależnie od tego jak zdecydujemy chyba warto na wszelki wypadek zebrać bazę danych porządnych zarządców nieruchomości w Krakowie.
W tym wątku wpisujcie:
- Kogo można polecić i dlaczego (najlepiej opinie znajomych a nie z netu)
- Kogo należy odrzucić i dlaczego ( tu to samo - opinie znajomych są pewniejsze)
- Na co zwracać uwagę przy wyborze nowego administratora/ zarządcy
- artykuły o tej tematyce.

Offline

 

#2 2010-01-08 07:52:41

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: Opinie o zarządcach nieruchomości w Krakowie

Mały formularz:

Nazwa i strona www zarządcy:
Gdzie ma siedzibę zarządca (dzielnica lub/i ulica):
Mocne strony:
Słabe strony (co zawalił):
Ocena (w skali 1-6):
W jaki sposób zarządca komunikuje się ze WM (czy tylko listownie + telefon czy także, mailowo lub przez portal webowy + ew opinie):
Stawka za zarządzanie (jeśli ktoś pamięta):
Coś od siebie:

Coś dodac do tego formularza ?

Ostatnio edytowany przez laku82 (2010-01-11 08:50:04)

Offline

 

#3 2010-01-11 11:52:57

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: Opinie o zarządcach nieruchomości w Krakowie

Nazwa i strona www zarządcy: http://www.nawigator.nieruchomosci.pl/
Gdzie ma siedzibę zarządca (dzielnica lub/i ulica): Władysława Łokietka
W jaki sposób zarządca komunikuje się ze WM (czy tylko listownie + telefon czy także, mailowo lub przez portal webowy + ew opinie): Wszelkie rozliczenia, stan swoich rachunkow mozna sledzic przez strone www.e-kartoteka.pl
Coś od siebie: Troche za krotko tu mieszkam by oceniac, tym bardziej ze nie mam porownania z innymi zarzadcami
Nie odczuwam jego obecnosci - nie wiem czy to dobrze czy zle

Nazwa i strona www zarządcy: Krakowskie Biuro Zarządzania i Administrowania Nieruchomościami
Gdzie ma siedzibę zarządca (dzielnica lub/i ulica): ul. Kobierzyńska- Ruczaj
Mocne strony: sa slowni i dosyc elastyczni ,czesto bywaja "na nieruchomosci"
Słabe strony (co zawalił): Trzeba troche pilnowac, bo po dluzszym czasie moga byc pewne zastrzezenia, ale po zwroceniu uwagi wszystko wraca do normy
Ocena (w skali 1-6): 4,5 - 5
W jaki sposób zarządca komunikuje się ze WM (czy tylko listownie +telefon czy także, mailowo lub przez portal webowy + ew opinie): glownie mail i telefon
Stawka za zarządzanie (jeśli ktoś pamięta): 3 bud ok 100 mieszkan faktura za zarzadzanie i sprzatanie ok 4,8tys / m-c
Coś od siebie: Na pewno nie polecam: Maximus'a ani firmy Biz.  Proponuje znaleźć Zarządcę mającego siedzibę blisko waszego osiedla. Z Autopsji wiem że to ułatwia kontakt i pozwala załatwić wiele rzeczy sprawniej.

Offline

 

#4 2010-01-11 20:40:14

qorzen

Użytkownik

Skąd: Stoszki 13
Zarejestrowany: 2009-01-29
Posty: 17
Punktów :   

Re: Opinie o zarządcach nieruchomości w Krakowie

Nazwa i strona www zarządcy: "Zarządzanie i administrowanie Tomasz Greń" http://www.grennieruchomosci.pl/

Gdzie ma siedzibę zarządca (dzielnica lub/i ulica): Al. Krasinskiego 1/3 (DH JUBILAT)

Mocne strony: szybkość działania, miły kontakt, profesjonalne podejście do tematu, brak biurokratycznych procedur, własna ekipa serwisowa

Słabe strony (co zawalił): ja się nie spotkałem, w necie można znaleźć też mniej pozytywne opinie, nie wiem na ile obiektywne, wszystko zależy oczywiście od punktu odniesienia

Ocena (w skali 1-6): 6

W jaki sposób zarządca komunikuje się ze WM (czy tylko listownie + telefon czy także, mailowo lub przez portal webowy + ew opinie): każda forma kontaktu, w zasadzie tylko raz byłem zmuszony jechać do siedziby zarządcy (głosowanie nad montażem szlabanów na wjazdach), kiedy wspólnota nie określiła jeszcze sposobu zbierania głosów, na stronie www dostępna "strefa klienta"

Stawka za zarządzanie (jeśli ktoś pamięta): osiedle na Kurdwanowie, nowe bloki, stawki za m2:
sprzątanie 0,40
konserwacje 0,20
energia elektr. części wspólnej 0,22
ubezpieczenie bloków 0,09
obsługa bankowa 0,03
materiały biurowe 0,04
przeglądy 0,12
art. techniczne 0,05
administrowanie 0,55
Wszystkie stawki prócz administrowania zależą od ilości mieszkańców, wykonania bloku itp, więc nie należy się nimi sugerować.

Coś od siebie: Mieszkańcy wybierają spośród siebie (np. po jednej osobie z każdej klatki) zarząd który podpisuje umowę z zarządcą. Zarządca uzgadnia również z zarządem wszystkie kwestie inwestycji, remontów, itp. Myślę że to wygodne rozwiązanie, nie ma możliwości aby zarządca wybrał rozwiązanie wygodne i opłacalne dla siebie, a nie dla mieszkańców.
Każdy ma podgląd swojego konta on-line, wszystkie płatności i stawki są czarno na białym. Byliśmy bardzo zadowoleni z szybkości działania: zgłoszony telefonicznie problem (założenie dodatkowego włącznika światła, naprawa urwanego szlabanu, itp) to była kwestia max 2 dni. Montaż szlabanów na wjazdach (od zgody mieszkańców, poprzez znalezienie wykonawcy, po uruchomienie) zajęło chyba 2 tygodnie.
Pewnie są lepsi zarządcy na rynku, ale my byliśmy bardzo zadowoleni. Nie sądzę aby przez 2 lata coś się bardzo zmieniło, tym bardziej że nie mam jakiś negatywnych sygnałów od ludzi którzy wciąż tam mieszkają.

Pozdrawiam.

Offline

 

#5 2010-01-12 09:01:17

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: Opinie o zarządcach nieruchomości w Krakowie

http://wikimapia.org/#lat=50.0466917&lo … 9&l=28&m=b

Mieszkaniec WM Saska 5 i 7 napisał:

Obecnie jesteśmy zarządzani przez "ADM Zachód" http://www.zachod.biz.pl/?m=ofirmie . Obecnie , ponieważ współprawca tym Zarządcą po kilkumiesięcznych bojach zostanie rozwiazana z końcem lutego. Dokładnie nie jestem w temacie, bo mieszkamy tu niedługo i było tylko 1 zebranie, na które i tak przybyłem pod koniec, wiec nie za wiele usłyszałem. Umowa ma być wypowiedziana bo podobno Admin ociągał się z naprawami, był trudny z nim  kontakt i teraz robił kłopoty z rozwiązaniem umowy. Podbno są jakies wady materiałów na dachu, przez co zalewa mieszkańców IV piętra i zarządca też nie robił nic, mimo zgłaszania tych faktów, a teraz wygasa gwarancja od dewelopera i krążą słuchy ze może trzeba będzie to naprawić na koszt całej wspólnoty tzn ok 4000 na mieszkanie . Koszt zarządu to chyba 0.50 PLN z metr mieszkania. Uwag własnych nie mam , gdyż jeszcze osobiście nie miałem kontaktu z Zarządcą

Ostatnio edytowany przez laku82 (2010-01-12 09:11:50)

Offline

 

#6 2010-01-12 09:12:06

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: Opinie o zarządcach nieruchomości w Krakowie

Nami zarzadza http://www.kubaty.and.pl/. Oni przejeli zarzad od dewelopera. W sumie to moge ich polecic. Duzo zalezy tutaj od konkretnego "opiekuna" jakiego przydziela Waszej wspolnocie. U nas kiedys byl taki sobie facet, ale teraz mamy swietnego. Nazywa sie Piotr Michalski. Jezeli byscie ich wybierali, to mozesz poprosic Kubatego (szefa), zeby Wami sie wlasnie P. Michalski zajmowal.

Offline

 

#7 2010-01-15 12:46:47

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: Opinie o zarządcach nieruchomości w Krakowie

NA PEWNO odradzam JAMROZ - kolo ma sprawie w sądzie za podbieranie
naszych pieniedzy i inne przekręty (np. nie wykonywał okresowych i
WYMAGANYCH inspekcji na naszym budynku) (72 mieszkania) a już maksem
było posiadanie jednego konta wpłat na wszystkich mieszkańców które,
uwaga, było jego prywatnym kontem No i wiadomo czemu mieliśmy po 2
latach zaległości na paredziesiąt tysięcy zł ... Pominę brak
przejrzystości finansowej firmy ... ogólnie porażka.
Obecnie mamy firmę NAVIGATOR - po pół roku póki co zastrzeżeń większych
nie mam ale dopiero czas pokaże czy oni też są ok.

Zastanowcie sie czy przypadkiem nie mozna wynajac 1 osoby do
prowadzenia czegos takiego.
Ja/My prowadzimy sami sobie co prawda mnieijsza wspolnote bo okolo 20
mieszkan ale wszystko jest do ogarniecia.
Tym bardziej jak ktos bedzie na etacie.

Nie polecam -  DOMENA ul. Królewska
Nie dbaja o blok, lokator dla nich to zło konieczne, w zasadzie rządzi tym
jedna pani, której opinia i fachowość jest pod dużym znakiem zapytania.

WM Płaszowska 57 i 59 napisał:

Nazwa i strona www zarządcy: ADM Zachód http://www.zachod.biz.pl/?m=ofirmie
Gdzie ma siedzibę zarządca (dzielnica lub/i ulica): Krowodrza - Prądnicka 72
Słabe strony (co zawalił):
Najbardziej wkurzające jest, że zgłaszane usterki nie są od razu usuwane, tylko trzeba kilkakrotnie ponawiać prośby.
Jeżeli nie będziecie mieli osoby, która będzie naciskać i dzwonić to od razu nie zrobią….
Coś od siebie: Moja opinia jest taka, że nie jest źle, natomiast na pewno nie jest doskonale.

domena http://www.admdomena.pl/
na krolewskiej 25
wiesz co szczerze mowiac nie mam za duzo co powiedziec jakos tak srednio sie orientuje w tym temacie
jesli chodzi o komunikacje to jakies rozliczenia itd dostaje od takiej babki jednej z bloku ktora chyba jest takim jakims kontaktem jakby znimi
zdarzylo mi sie tam tez telefonowal
niedlugo po niedzieli bede dzwonil w sprawie domofonu bo cos mi nie do konca dziala to zobaczymy jak sie w tym temacie sprawia
stawka za zarzadzanie nie wiem i nie wiem ile ma w tym wspolnego czynsz ktory placimy 300zl z woda i co
ale jedna opinia ogolna to z tego co wiem to jest dobry zarzadca ale drogi

Offline

 

#8 2010-01-29 07:51:31

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: Opinie o zarządcach nieruchomości w Krakowie

Ja krótko: wywalony niedawno zarzadca "Atrium" - Himalaje niekompetencji. A obecny "M.G.M" jest zbyt krotko zeby oceniac

Kto inny napisał:

ważna uwaga – możecie przed zebraniem lokatorów z zarządcą wnieść uwagi co programu spotkania, jakieś uwagi, dyskusje, itp. Trzeba to zrobić pisemnie. I jeżeli macie uwagi co do pracy zarządcy (a myślę że macie) to złóżcie wniosek aby o nich podyskutować przed głosowaniem nad absolutorium (czyli udzieleniem poparcia zarządcy za miniony rok). My o tym nie wiedzieliśmy i po udzieleniu absolutorium wszystkie nasze uwagi były zbywane i nie miały żadnej siły przebicia….

Offline

 

#9 2010-02-26 12:47:35

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: Opinie o zarządcach nieruchomości w Krakowie

Tutaj ważna uwaga: Należy zwrócić uwagę czy opłata za zarządzanie liczona jest tylko od powierzchni mieszkalnych czy też od powierzchni mieszkalnych + powierzchnia komórek lokatorskich + powierzchnia garaży. To wbrew pozorom robi sporą różnicę.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
gopv łódź