Przewóz 9 i Stoszki 9 - FORUM MIESZKAŃCÓW

Ogłoszenie

UWAGA! Nie mając statusu "Mieszkańca" NIE widzisz wszystkich działów forum w tym najważniejszego, gdzie odbywają się dyskusje członków WM - zalecamy więc weryfikację

#1 2011-11-17 16:06:05

Katarzynka1978

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-17
Posty: 1
Punktów :   

NOWY ŻŁOBEK W OKOLICY!

Witam wszystkie Mamusie i Tatusiów! Jestem psychologiem i nauczycielem kontraktowym (a przede wszystkim mamą trójeczki rozrabiaków) z 8-letnim stażem pracy w placówkach oświatowych (państwowych i prywatnych). Ukończyłam liczne kursy i szkolenia z zakresu diagnozy rozwoju dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. A co najważniejsze, stykając się od lat z pracą tzw. "klubów malucha", patrząc na wiele, o czym nawet nie warto pisać, uznałam,że czas stworzyć miejsce naprawdę bezpieczne i ciepłe i - zamiast myśleć patrząc na te klubiki "to nie powinno tak być" - zacząć wcielać w życie własne pomysły i wizje takiego miejsca. Nie ukrywam, z pomocą przyszła mi ustawa żłobkowa i zamierzam wykorzystać te możliwości, które daje. Do pomocy mam dwie wspólniczki - wspaniałe i serdeczne osoby:)
Mamy zamiar otworzyć w okolicy (koło skrzyżowania Saska/Lipska) żłobek niepubliczny, tym różniący się od popularnych w Krakowie klubów malucha, że będzie nadzorowany przez Ministerstwo Polityki Społecznej, Referat Zdrowia UMK, będzie spełniał wszelkie (bardzo restrykcyjne) normy sanepidowskie i ppoż. Oczywiście ustawa narzuca wiele innych wymagań, które również musimy spełnić (odnośnie ilości i wykształcenia kadry, przestrzeni przypadającej na 1 dziecko itp). Z racji na bardzo ostre wymagania budowlane, poszukiwania odpowiedniego lokalu zajęły mi niemal pół roku,ale udało się I tu mam pytanko do Szanownych Mamuś i Tatusiów,a także innych zorientowanych w temacie - czy jesteście zainteresowani takim miejscem w Waszej okolicy? Przyznam,że dotychczas moje poszukiwania nie obejmowały terenu Płaszowa, dlatego pytam:)
Budynek jest przestronny, ogrodzony, z parkingiem, placem zabaw, wózkownią i oczywiście przede wszystkim wypełniony zostałby miłością i troską o każdego podopiecznego
Tak po krótce:
Zatrudnione byłyby panie po pedagogice przedszkolnej lub opiekuńczej i przynajmniej jedna pielęgniarka/położna. Nad całością czuwałabym ja i moje dwie wspólniczki. Ja dodatkowo (ze względu na wykształcenie i wieloletnie doświadczenie) zapewniłabym opiekę psychologiczną dla chętnych rodziców (konsultacje, obserwacje, pomoc w adaptacji - bezpłatnie).
Co do wyżywienia - młodszym dzieciom Rodzice dostarczaliby jedzonko wg własnych (a właściwie dziecka) upodobań. Dzieciątka byłyby karmione ściśle wg zaleceń Rodziców (pora, ilość, jakość), o które będziemy prosić Państwa przy zapisie. Podobnie zresztą byłoby ze snem (pora spania, sposób usypiania). Priorytetem jest dla mnie indywidualne podejście do dzieci, szczególnie tych najmłodszych, które nie potrafią jeszcze dostosować się do grupy. Nieco inaczej byłoby ze "starszakami" - tu proponujemy catering jako formę żywienia oraz wiele wspólnych zajęć, zarówno ogólnorozwojowych, jak i rozrywkowych (teatrzyki, bale, magicy i wiele wiele innych).
Na pewno istotną kwestią jest cennik. Na tą chwilę nie potrafię precyzyjnie udzielić informacji w tej kwestii,ale zakłądając,że żłobek powstałby w tym lokalu, to opłata prawdopodobnie wynosiłaby w granicach 700 zł za karnet bez ograniczeń. Oczywiście byłyby również dostępne mniejsze pakiety czy karnety na godziny.
W razie pytań bardzo proszę o kontakt: zlobek.krakow@gmail.com lub 508554082
Katarzyna Chełkowska

Offline

 

#2 2012-06-21 16:38:44

gobus1

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-06-21
Posty: 1
Punktów :   

Re: NOWY ŻŁOBEK W OKOLICY!

Polecam

Ostatnio edytowany przez gobus1 (2012-06-21 16:39:30)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://rishte.online zaręczyny w spa Ciechocinek