Przewóz 9 i Stoszki 9 - FORUM MIESZKAŃCÓW

Ogłoszenie

UWAGA! Nie mając statusu "Mieszkańca" NIE widzisz wszystkich działów forum w tym najważniejszego, gdzie odbywają się dyskusje członków WM - zalecamy więc weryfikację

#31 2010-01-29 10:14:10

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: Plac Zabaw

Czy mamy wśród naszych mieszkańców jakiegoś architekta, urbanistę albo architekta krajobrazu (ten byłby najbardziej wskazany) ?
Taka osoba sama mogłaby zrobic jakąś luźną wizję zagospodarowania ogrodów od strony Stoszki.
Ja wbrew pozorom jestem zawodowo programistą i w podobnym kierunku mam wykształcenie więc o ile pisma pisac pokracznie umiem to do zaprojektowania parku bym się nie brał

Offline

 

#32 2010-01-29 10:37:13

 Leonidas

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 463
Punktów :   

Re: Plac Zabaw

Będę upierdliwy, nie lubię też omijania przepisów. To jest dokładnie tak jak z tworzeniem nierealnych przepisów (najlepszy przykład z wielkością otworów wentylacyjnych w drzwiach łazienkowych, gdzie norma podaje 220cm2, a w 90% przypadków montuje się teraz dwa rzędy tulejek, które łącznie ze szparą na dole daje do 180cm2 max i mało kto się przyczepia), których nikt nie przestrzega. Takie rzeczy z całą pewnością nie uczą szacunku do prawa i myślenia kategoriami wspólnoty, w której się żyje.

Ja jako prowokacji tego nie odebrałem

A co do hałasu piłeczki do pinponga, to na tej samej zasadzie zjeżdżające po zjeżdżalni dziecko nie przecina z głośnym świstem powietrze Wiem, może zamontować stoliki, przy których nie będzie absolutnie hałasu, np. do gry w warcaby/szachy/bierki


Tadeusz Styrski
-----
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402

Offline

 

#33 2010-01-29 11:03:22

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: Plac Zabaw

To tylko propozycja a forum jest od dyskusji

Niestety niektóre przepisy są głupie więc nieraz trzeba je głupio obchodzić. Zauważ że przepis o odległości od okna pojawił się niedawno i nie jest to dziesięć przykazań które należy przestrzegać zawsze i wszędzie.

Perspektywa naszej akcji mającej zmienić ten przepis wydaje mi się pozbawiona sensu, bo to zmiany na skalę całego kraju, dlatego wolę to obejść. Macie inne zdanie i to szanuję. Pewnie wystarczy to rozszerzenie na terenie dzierżawionym i mamy szczęście że w tamtym miejscu nie mieszka żaden sąsiad.

Ostatnio edytowany przez laku82 (2010-01-29 11:22:57)

Offline

 

#34 2010-01-29 11:29:07

 Leonidas

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 463
Punktów :   

Re: Plac Zabaw

laku82 napisał:

To tylko propozycja a forum jest od dyskusji
Założę się Leonidasie że prędzej jak następnym razem przyjdą kominiarze to powiesz że razem z żoną nie wstydzicie się własnej nagości i drzwi do łazienki nigdy nie zamykacie wobec czego drzwi do łazienki zawsze są otwarte i przy takich warunkach muszą mierzyć przepływ powietrza niż wytniesz większe otwory w tych drzwiach

Jasne, a kominiarz wtedy poprosi o udowodnienie...  Ale bądźmy poważni, kominiarzowi powiemy, że tulejki mają 4cm średnicy, nie 3, co w sumie da wymaganą powierzchnie, chyba nie podejdzie z centymetrem.

laku82 napisał:

Niestety przepisy są głupie więc nieraz trzeba je głupio obchodzić. Zauważ że przepis o odległości od okna pojawił się niedawno i nie jest to dziesięc przykazań które należy przestrzegac zawsze i wszędzie.

Nie mówię, że nie obchodzę też głupich przepisów, nie jestem nieprzystosowanym do życia dziwakiem Ja tylko twierdzę, że powinno się tak działać, żeby nie skłaniać ludzi do omijania przepisów

laku82 napisał:

Perspektywa naszej akcji mającej zmienic ten przepis wydaje mi się pozbawiona sensu, bo to zmiany na skalę całego kraju, dlatego wolę to obejśc. Macie inne zdanie i to szanuję. Pewnie wystarczy to rozszerzenie na terenie dzierżawionym i mamy szczęście że w tamtym miejscu nie mieszka żaden sąsiad.

Oczywiście, że zmiana przepisów jest niemożliwa, ale starajmy się robić coś porządnie i możliwie zgodnie z przepisami. Zagospodarujmy najpierw dzierżawiony pas na ile to możliwe, a dopiero później, jeśli to będzie mało, zastanawiajmy się co dalej.

Ostatnio edytowany przez Leonidas (2010-01-29 11:30:00)


Tadeusz Styrski
-----
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402

Offline

 

#35 2010-01-30 12:31:26

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: Plac Zabaw

Co sądzicie o zamontowaniu na placau zabaw stołu do ping ponga ?
Zjeżdżalnie i huśtawki są dobre dla 3-8 latków, a stół do ping ponga zadowoli starsze dzieci no i nas samych grających ze swoimi dziećmi (a w przyszłości między sobą jak będziemy seniorami)
Inny pomysł jaki przyszedł mi do głowy to lokalizacja prostego boiska do siatkówki.
Za boisko służyłaby trawa na tym pasie który dzierżawimy od miasta. Wystarczyło by zamontować w ziemi 2 słupy i rozciągnąć na nich siatkę.
Koszt obu obiektów nie byłby duży a z pewnością zakres ich użycia przez mieszkańców większy niż malutkiej zjeżdżalni dla 3 latków.

Offline

 

#36 2010-02-01 20:07:14

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: Plac Zabaw

Mała uwaga wg informacji jakie mam od KTBS: MPEC ma wymienic instalacje wzdłuż naszych bloków w tym roku albo w przyszłym. Stąd miejmy to na uwadze umieszczając tam jakieś elementy placu zabaw by ich nam potem nie rozkopali

Offline

 

#37 2010-02-01 21:12:11

 Leonidas

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 463
Punktów :   

Re: Plac Zabaw

A nie mają później obowiązku przywrócić stan pierwotny? Czyli wyrównać ziemię, zasiać trawę, etc?


Tadeusz Styrski
-----
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402

Offline

 

#38 2010-02-02 07:08:20

Eskadek

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Plac Zabaw

A choćby i nawet kopali, to usunięcie dwóch ławek i jakiejś huśtawki, a potem ich osadzenie to przecież nie problem. Dzieciom placu zabaw trzeba dzisiaj, nie ma co czekać.

Offline

 

#39 2010-03-11 14:50:55

 jurek64

Użytkownik

790126
Call me!
Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-05-05
Posty: 76
Punktów :   

Re: Plac Zabaw

Przypadkiem wszedłem dziś na nasz plac zabaw i tak sobie pomyślałem...Jak sądzicie,czy ta skrzynka zasilajaca UPC nie powinna byc dodatkowo zabezpieczona? Przecież to plac zabaw dla dzieci,a na skrzynce jest wyrażnie napisane ostrzeżenie: nie dotykać,urządzenie elektryczne.Gdyby z jakiegos powodu przypadkiem się otworzyła,albo dzieciaki przy niej majstrowały może dojść do nieszczęścia.

Offline

 

#40 2010-03-11 17:50:47

 Leonidas

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 463
Punktów :   

Re: Plac Zabaw

no bez jaj, skrzynka przy placu zabaw??? Komuś zabrakło wyobraźni albo rozumku?
Z otwarciem, to nie wyobrażam sobie, żeby nie miała odpowiedniego zabezpieczenia. Ale niezależnie od wszystkiego nie słyszałem o zwyczaju montowania skrzynek elektrycznych przy placach zabaw dla małych dzieci...


Tadeusz Styrski
-----
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
program do pozycjonowania zaproszenia komunijne restauracja Ciechocinek