Przewóz 9 i Stoszki 9 - FORUM MIESZKAŃCÓW

Ogłoszenie

UWAGA! Nie mając statusu "Mieszkańca" NIE widzisz wszystkich działów forum w tym najważniejszego, gdzie odbywają się dyskusje członków WM - zalecamy więc weryfikację

#16 2010-02-18 22:13:47

Eskadek

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Ulica Księdza Stoszki

A te machiny na Stoszki (u wylotu Szczygla) to chyba przymarzły do gruntu. Jak stały, tak stoją zaparkowane.

Offline

 

#17 2010-02-19 09:01:04

 maciek81

Użytkownik

Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 66
Punktów :   

Re: Ulica Księdza Stoszki

Eskadek napisał:

A te machiny na Stoszki (u wylotu Szczygla) to chyba przymarzły do gruntu. Jak stały, tak stoją zaparkowane.

Ciężarówka zaparkowana w tym miejscu stoi już od czasów gdy wynajmowałem jeszcze mieszkanie na Stoszki.
Była na niej plakietka .... "Pojazd budowy autostrady A4". Więc podejrzewam że koparka to podobna historia.

Offline

 

#18 2010-02-19 09:38:32

Eskadek

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Ulica Księdza Stoszki

No to nie bardzo mi sie takie cos podoba. W tamtym miejscu tworzy się taki troche parking wszelkiego rodzaju wynalazków motoryzacyjnych.
A nie ma przypadkiem na wjeździe na ul. Szczygla (od ul. Przewóz) znaku ograniczajacego do 2,5t (a może 3,5t)? Pisze to z pamieci, nie jestem pewnien. Ale jesli taki znak jest, to ta ciezarówka i kopara stoi na Stoszki nieprawnie!

Offline

 

#19 2010-02-19 09:42:41

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: Ulica Księdza Stoszki

Tak sobie pomyślałem że ta ciężarówka waży z pewnością kilka ton (jest napakowana po brzegi)
Ulica Przewóz ma jakieś tam ograniczenie dotyczące wagi pojazdu więc na Stoszki taki samochód po prostu nie mógłby wjechać (wg przepisów).
Nie żebym się czepiał ale ten samochód po prostu dewastuje Stoszki - dobrze że jest zima to i grunt jest wytrzymalszy bo zamarznięty.
Może warto to zgłosic SM?

Akurat pomyślałem sobie o tym samym co Eskadek

Ostatnio edytowany przez laku82 (2010-02-19 09:43:29)

Offline

 

#20 2010-02-26 08:15:11

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: Ulica Księdza Stoszki

O interwencję poprosiłem Straż Miejską. Ta po oględzinach stwierdziła, że ograniczenie wagi samochodów jeżdżących po ul Przewóz jest ustawione tylko po 1 stronie (przy kościele na Saskiej), a do problematycznego skrzyżowania Szczygla/Stoszki da się dojechac także inną drogą (ul Stoszki rozpoczyna się w okolicach skrzyżowania ul Przewóz ze Szczecińską. Mandatu więc nie ma.

Sprawę zgłosiłem więc do ZIKiTu

Offline

 

#21 2010-02-26 09:01:21

 Leonidas

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 463
Punktów :   

Re: Ulica Księdza Stoszki

przecież na wysokości Stoszki 13 ulica jest ślepa, kończy się w polu. Co, wg SM ciężarówka może mieć skrzydła?

Ostatnio edytowany przez Leonidas (2010-02-26 09:01:39)


Tadeusz Styrski
-----
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402

Offline

 

#22 2010-02-26 09:07:51

Eskadek

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Ulica Księdza Stoszki

Niestety, ulica kończy sie w polu, ale formalnie jest ulicą dalej. Znaku nie ma, więc teoretycznie przejazd jest. Sam raz tamtedy przejechałem, było to dawno temu w lecie i osobowym oczywiscie. Moze jak laku82 zdłosil sprawe do zikitu to cos z tym fantem zrobia.
Mnie akurat przeszkadzają te postawione bądź jak łupy na Stoszki i Szczygla

Offline

 

#23 2010-02-26 20:32:35

pokrec

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-13
Posty: 30
Punktów :   

Re: Ulica Księdza Stoszki

a w czym wam przeszkadzają te ciężarówki? ładne są.  jeśli chcecie ekskluzywnej dzielnicy to należało wybrać Ruczaj a nie Płaszów
tutaj mieszkają normalni ludzie ... po co się kłócić z nimi od razu
próbowaliście pójść do sąsiadów i powiedzieć że wam to przeszkadza. sami sugerowaliście że tak powinno się rozwiązywać konflikty sąsiedzkie ... a nie od razu na straż miejską dzwonić


If you have a hammer, you tend to see every problem as a nail.

Offline

 

#24 2010-02-26 20:38:06

Eskadek

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Ulica Księdza Stoszki

Pax

Offline

 

#25 2010-02-27 12:07:43

 Leonidas

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 463
Punktów :   

Re: Ulica Księdza Stoszki

Spokojnie. Fakt, są tacy, co szukają prestiżu, ale tutaj mówimy o parkowaniu ciężarówki, która bardziej niż auto osobowe niszczy nawierzchnię i przeszkadza. Jeśli nie, to dlaczego jest zakaz wjazdu?
Dwa, kto mówi o kłóceniu? Gdyby to był sąsiad, to oczywiście, że najpierw lepiej spróbować porozmawiać, ale przecież zawsze takie są głosy, gdy omawiamy jakieś kwestie konfliktowe. Ale to nie jest sąsiad, ale cwaniak, co znalazł sobie darmowy parking dla swojej ciężarówki.

Ostatnio edytowany przez Leonidas (2010-02-27 12:08:29)


Tadeusz Styrski
-----
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402

Offline

 

#26 2010-02-27 20:15:00

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: Ulica Księdza Stoszki

pokrec może więc w czynie społecznym przejdziesz po całej Stoszki i Szczygla i popytasz czyj to wóz ? Bo ja nie wiem.
A jak nie znajdziesz to obejdziesz cały Płaszów w imię dobro sąsiedzkich stosunków?
Jest znak do 7t to znaczy że takie jest prawo. Może Ty masz gdzieś to prawo ale ja nie.
To właśnie ciężarówki dewastują ulice, a zakaz wynika stąd że ani Stoszki, ani Szczygla, ani Przewóz nie mają właściwej podbudowy pod asfaltem - stąd taka ciężarówka to dla tych ulic niszczyciel.
Rozumiem że Ci nie przeszkadzają dziury w drogach i swoimi podatkami chętnie finansujesz ich łatanie ?
Jeśli ktoś zaparkuje przed naszymi bramami wjazdowymi i gdzieś sobie pójdzie to polecisz latać po sąsiadach z prośbą żeby wóz przestawili czy zadzwonisz po SM ?
Czemu mamy bramę która uniemożliwia przejazd obcych aut i mamy gdzieś los 5 aut sąsiada ?
Rozumiem że jak kupie sobie 7 tonową ciężarówke to pozwolisz mi parkować na parkingu wspólnoty ?
Takich pytań jest wiele

a tak btw. Od strony Rzebika jest znak ograniczenia do 7t - tylko go SM przegapiła Dzisiaj im to po raz kolejny zgłosiłem, a oni znowu jakoś starali się wykpić - paranoja.

Offline

 

#27 2010-03-01 08:48:44

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: Ulica Księdza Stoszki

I tak na koniec:
Jeśli Gmina Kraków byłaby na tyle rozrzutna by podnieśc standard jezdni na ul Przewóz, Szczygla i Stoszki do 115 kN/oś to nie sprzeciwiałbym się by tymi ulicami jeździły TIRy.
Sensownośc tego posunięcia wobec faktu że większośc głównych ulic nie ma takiego standardu oczywiście jest dyskusyjna. Np dopiero ostatnio podniesiono standard A4 w granicach Krakowa.
Jednak nawet standard 115kN/oś nie uprawnia do parkowania na takiej drodze - zobacz z jakich materiałów budowane są dworce i pętle autobusowe - upraszczając: porządny, gruby beton.
Obecnie TIRy w naszej okolicy pojawiają się przez bazy transportowe Budostalu i Polskiego Tytoniu.
Gdy kiedyś te bazy znikną a pojawią się w ich miejscu osiedla mieszkaniowe to i na Myśliwskiej i Rzebika pojawi się znak ograniczenia do 7t.
A TIRy pojadą jedynie Lipską i Saską gdzie w przyszłości(trasa nowo płaszowska) będzie również 115kN/oś.
To co my robimy to nie pieniactwo a działanie obywatelskie - również w Twoim pokrec interesie.
Jeśli mi nie wierzysz to poczytaj sobie trochę o podbudowach dróg oraz dlaczego na niektórych ulicach samochody w ogóle nie mogą jeździc mimo że chcą tego ich właściciele (casus odremontowanego centrum Częstochowy).
A chodniki przy Przewóz wyglądają tak jak wyglądają bo nie mają odpowiedniej podbudowy, a parkują na nich auta o wiele na nie za ciężkie.

Offline

 

#28 2010-03-01 09:01:24

 Leonidas

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 463
Punktów :   

Re: Ulica Księdza Stoszki

ja dodam od siebie tylko jeszcze tyle, że w wielu miastach w Europie w ogóle do miasta, poza obrzeżami nie mają w ogóle prawa wjazdu tiry. Towar do hipermarketów rozwożą mniejsze i średnie ciężarówki, nie tiry i nikogo nie obchodzą koszty dostaw, to jest problem firm. Liczy się interes miasta i mieszkańców. Nigdzie nie buduje się centrów logistycznych w środku miasta (jak np. przy Kamiennej). Tiry to powinny dojeżdżać do magazynów w okolicy linii kolejowej i dworca towarowego Płaszów, prosto z pobliskiej obwodnicy.

A wracając do naszego przypadku, myślę, że można zapytać kogoś obok, czy wie, skąd jest ta ciężarówka i koparka. Jeśli natrafię na kogoś przy nich się kręcącego, to mogę też zapytać. Ale jakiegoś śledztwa robić też nie będę, jeśli nie powie mi pierwsza, druga osoba z brzegu, to zostaje SM.

Ostatnio edytowany przez Leonidas (2010-03-01 09:15:04)


Tadeusz Styrski
-----
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402

Offline

 

#29 2010-03-16 10:44:33

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: Ulica Księdza Stoszki

ZIKiT/S/17397/10/DOR-029/11095                    Kraków, dnia 11.03.2010 r.

Dotyczy:   ograniczenia tonażowego na ulicach: Przewóz, Szczygla, Stoszki.


Pan
xxx


Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, w odpowiedzi na pismo   z dnia 26.02.2010 r. dotyczące ograniczenia tonażowego na ulicach: Przewóz, Szczygla, Stoszki informuje, że wszystkie przedmiotowe ulice posiadają ograniczenie tonażowe określone w terenie następującymi znakami:
- ul. Przewóz – znak B-5 (7,0 ton) na odcinku od strony ul. Saskiej za przystankiem MPK oraz od strony ul. Lipskiej za skrzyżowaniem z ul. Rzebika przed skrzyżowaniem                    z ul. Szczecińską,
- ul. Szczygla – znak B-18 (3,5 tony).
Jednocześnie zawiadamiamy, że na podstawie Pana pisma została przeprowadzona w dniu 10.03.2010 r. wizja w terenie w wyniku, której potwierdzono aktualność w/w oznakowania oraz nie stwierdzono nielegalnego parkowania koparki i samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej istniejące ograniczenie. W przypadku ponownego stwierdzenia opisanego przez Pana, nielegalnego przejazdu lub parkowania samochodu ciężarowego na ulicy z ograniczeniem tonażu należy powiadomić Policję lub Straż Miejską w celu przeprowadzenia postępowania karnego w stosunku do kierującego.
    Mając na uwadze powyższe informujemy, że ZIKiT przeprowadzi dodatkowe kontrole na przedmiotowym obszarze.

Mogę powiedzieć, że ZIKiT jest o wiele bardziej kompetentny niż Straż Miejska.

Offline

 

#30 2010-03-16 11:10:47

 Leonidas

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 463
Punktów :   

Re: Ulica Księdza Stoszki

hmm, interesujące, czyli ta koparka, co stoi, to jest jak ten rakietowy traktor w kawale o potyczce radziecko-chińskiej

Jedno mnie wciąż intryguje, nie miałem okazji spotkać tam kogoś się kręcącego, bo chętnie zapytałbym, jakie prace ta koparka w okolicy w ogóle robi.


Tadeusz Styrski
-----
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Obsługujemy całe województwo Kujawskopomorskie restauracja Ciechocinek