Przewóz 9 i Stoszki 9 - FORUM MIESZKAŃCÓW

Ogłoszenie

UWAGA! Nie mając statusu "Mieszkańca" NIE widzisz wszystkich działów forum w tym najważniejszego, gdzie odbywają się dyskusje członków WM - zalecamy więc weryfikację

#31 2010-04-19 08:38:17

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: Ulica Księdza Stoszki

Zauważyłem, że wraz z przebudową skrzyżowania Saska/Lipska/Kuklińskiego dotarli z wykopem, aż do ulicy Stoszki - stąd tylko krok by ją podpiąc do Saskiej. Może napiszemy wspólny list do ZIKiTu by podpieli Stoszki do Saskiej podczas bieżących prac? Po prostu żal, że skoro już zablokowali Saską i ją do tego stopnia rozkopali, to za kilka lat znowu będą robic to samo.
Mi tutaj nie chodzi o całościową przebudowę Stoszki, ale o zrobienie samego wjazdu (tzn aż za słupki).
Co o tym sądzicie ?

Offline

 

#32 2010-04-19 08:57:56

 Leonidas

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 463
Punktów :   

Re: Ulica Księdza Stoszki

Jestem za, tylko jeśli nie ma do tego konkretnego projektu i decyzji, to wątpię, żeby w takim czasie mogli to zrobić. Ale złożyć wniosek do ZIKiTu nie zaszkodzi.


Tadeusz Styrski
-----
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402

Offline

 

#33 2010-04-19 20:46:13

Eskadek

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Ulica Księdza Stoszki

Nie żebym był przeciwko, jestem jak najbardziej za, ale...

Bądzmy jednak realistami.

Ta inwestycja nie obejmuje ul. Stoszki.

Offline

 

#34 2010-04-20 07:44:09

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: Ulica Księdza Stoszki

Ale mi nie chodzi o zrobienie ul Stoszki teraz
Ale skoro Saską rozkopali aż pod Stoszki to niech zrobią od razu podłączenie Stoszki do Saskiej tak by za kilka lat nie trzeba było ponownie rozkopywac Saskiej.

Offline

 

#35 2010-04-30 13:49:02

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: Ulica Księdza Stoszki

Kraków  30.04.2010r

ZIKiT/Z/0180/10/JRP/20305
Pan
xx
dot.: wykonania  włączenia ulicy i.Stoszki do ul.Saskiej.
                 W odpowiedzi na Pana pismo z dn. 22.04.2010r  Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że  przebudowa skrzyżowania ul.Saska-Lipska realizowana jest przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne  w ramach  budowy ulicy R.Kuklińskiego  stanowiącej jeden z elementów zadania inwestycyjnego pn. Budowa linii tramwajowej KST N-S etap IIA (Rondo Grzegórzeckie-Most Kotlarski - ul.Klimeckiego - ul.Kuklińskiego-ul.Lipska).Zakres przebudowy skrzyżowania ul.Saska-Lipska został ustalony  w projekcie budowlanym ul.Kuklińskiego zatwierdzonym decyzją zezwalającą na realizację inwestycji drogowej z dn. 29.05.2009r. Zakres ten nie obejmuje włączenia ul.Stoszki do ul.Saskiej.
W związku z powyższym nie jest możliwe zaproponowane przez Pana  rozszerzenie zakresu robót  w ul.Saskiej  ponieważ wiązałoby się to z koniecznością uzyskania nowej decyzji ZRID dla rozszerzonego zakresu robót oraz zmian w podpisanej  w ubiegłym roku umowie z Wykonawcą zadania.
Podpis:
Z up. Dyrektora ZIKiT
Henryk Kamski
Z-ca Dyrektora  ds. Transportu Publicznego

Offline

 

#36 2010-09-09 14:07:16

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Offline

 

#37 2010-09-09 23:15:40

 Leonidas

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 463
Punktów :   

Re: Ulica Księdza Stoszki

No, to faktycznie jest szansa na zrobienie do wakacji. Tydzień temu było ogłoszenie w tygodniku grodzkim. Także dobrze


Tadeusz Styrski
-----
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402

Offline

 

#38 2010-11-22 08:31:58

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: Ulica Księdza Stoszki

Wyślijcie i wy
---------- Wiadomość przekazana dalej ----------
Data: 20 listopada 2010 11:45
Temat: Prowizoryczny chodnik na ul ks. I. Stoszki
Do: Sekretariat ZIKiT <sekretariat@zikit.krakow.pl>



Szanowni Państwo,
Zwracam się z prośbą o stworzenie prowizorycznego chodnika na ul ks. I. Stoszki pomiędzy ul Szczygla, a Saską.
Tamten fragment to obecnie najkrótsza droga do nowo otwartej linii tramwajowej dla mieszkańców domów przy ul Szczygla, oraz bloków Przewóz 9, ks. I. Stoszki 9 i ks. I. Stoszki 13.
Obecnie stan tej drogi jest zatrważający, jest to po prostu jedno wielkie błoto. Stan ten jeszcze się pogorszy jak zaczną tamtędy licznie chodzić mieszkańcy by dojść do tramwaju.
Świadom tego, że budowa chodnika od podstaw, to kosztowe i czasochłonne zadanie (potrzeba planów i uzgodnień). Wnoszę o stworzenie prowizorycznego chodnika o szerokości przynajmniej 2 płyt chodnikowych, położonych na "gołej ziemi" bez podbudowy.
By obniżyć koszty można się posłużyć zużytymi płytami, pobranymi z wyremontowanego chodnika na ul Saskiej, Lipskiej, czy Nowohuckiej.
Takich starych płyt chodnikowych macie państwo na pewno pod dostatkiem.
Proszę o pozytywne rozpatrzenie prośby.
Tak niewiele trzeba by mieszkańcom żyło się lepiej. Chodzi nam tylko o to, by nie chodzić po błocie.

Offline

 

#39 2010-12-23 16:15:21

 Leonidas

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 463
Punktów :   

Re: Ulica Księdza Stoszki

Najwyraźniej ZIKiT znowu przyjął taktykę przeczekania. Nie wiem, ile osób wysłało, ja do tej pory żadnej odpowiedzi nie dostałem. Dzisiaj wysłałem ponownie.
Cóż, jak zostanę wybrany, może jako radny jeszcze spróbuję.


Tadeusz Styrski
-----
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402

Offline

 

#40 2011-03-20 19:23:40

 Leonidas

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 463
Punktów :   

Re: Ulica Księdza Stoszki

Przepraszam za zwłokę.
Informacje dotyczące budowy odcinka ul. Stoszki do Saskiej, czyli bardzo nas interesującego:
Wykonawcą robót jest firma SAWA Plus Maciej Samoliński.
Planowany termin zakończenia: 30.06.2011

Faktyczne prace powinny się zacząć jeszcze w tym miesiącu, chyba, że pogoda nie pozwoli. Jutro mam rozmawiać z osobą odpowiedzialną w firmie SAWA za tą inwestycję. Jeśli będę wiedzieć coś nowego, natychmiast tutaj poinformuję.
Póki co, mam deklarację Pani Prezes KTBS, że ich inspektor budowlany będzie pomagać w doglądaniu prac, za co jestem wdzięczny, bo to się nam przyda. Ja oczywiście sam będę się starał to robić, ale co fachowiec, to fachowiec


Tadeusz Styrski
-----
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402

Offline

 

#41 2011-03-24 00:54:40

 Leonidas

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 463
Punktów :   

Re: Ulica Księdza Stoszki

Rozmawiałem z właścicielem firmy Sawa. Zadeklarował, że na początku przyszłego tygodnia zaczną się prace.
Nie do końca mnie przekonuje, ponieważ np. powiedział, że są w stałym kontakcie z ZIKiTem. Zaś od inspektora ZIKiTu wiem, że nie mogą się doczekać na odpowiedzi od firmy Sawa, gdy pytają. Ogólnie niestety opinia o tej firmie nie jest najlepsza, jeśli chodzi o terminowość. O tym już mi mówiono, ale na razie wolę się jeszcze wstrzymać z oceną. Fakt, że przepisy dotyczące przetargów niestety kładą w praktyce wyłączny nacisk na cenę...
W każdym razie umówiliśmy się, że jeśli pod koniec przyszłego tygodnia nie zobaczę prac, Pan Samoliński będzie się musiał tłumaczyć...


Tadeusz Styrski
-----
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402

Offline

 

#42 2011-04-11 00:50:35

 Leonidas

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 463
Punktów :   

Re: Ulica Księdza Stoszki

Jak firma weszła, coś porobili przez dzień, dwa, to do końca tygodnia się już nic nie działo. Doszły mnie informacje, że pracownicy wykonawcy mówili, że teraz "wyszło", że trzeba zabrać pas ziemi ogródkom działkowym...
Jakiś absurd, bo pamiętam, że projekt to obejmował, zresztą nie przeszedłby w innym przypadku. Pasy drogowe, chodniki są normatywne.
Wg mnie firma już wie, że się nie wyrobi, i od razu szuka głupich wymówek.
Tak czy inaczej, jutro rano będę dzwonić do ZIKiT, potwierdzić wszystko.
Co do wykonawcy, to jak już mówiłem, ma nie najlepszą opinię. Zaproszę właściciela firmy, z którym już zresztą rozmawiałem do Rady Dzielnicy na posiedzenie Komisji Infrastruktury w ten wtorek, ew na sesję całej Rady Dzielnicy w przyszły wtorek - radę powinno interesować, jak idzie budowa, na którą przeznaczono sporą sumę z budżetu dzielnicy. Jak tylko przyjdzie, to go nieco "przeczołgam" na posiedzeniu, bo budowa już jest opóźniona, generalnie firma nie zachowuje się rzetelnie. To nie jest tak, że nie można nierzetelnej firmie utrudnić startów w kolejnych przetargach...


Tadeusz Styrski
-----
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402

Offline

 

#43 2011-04-12 23:19:32

 Leonidas

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 463
Punktów :   

Re: Ulica Księdza Stoszki

Do kilku dni mam obiecane wyjaśnienia z ZIKiT. Na ten moment niestety najbardziej prawdopodobne jest to, że najpierw ktoś w dziale realizacji inwestycji w ZIKiT zapomniał uruchomić procedurę przejęcia fragmentu działki ogródków działkowych. Następnie wykonawca, który był monitowany od dawna, wszedł na teren dopiero niedawno, zaś powinien zgodnie z harmonogramem, kiedy powinien od razu złożyć protokół do ZIKiT, co nie zostało przygotowane.
Najbardziej jednak szokujące są wstępne informacje o tym, co się stało w ZIKiT.
Dopóki nie dostanę ostatecznych informacji, proszę tego nie traktować jako 100% pewne.

9.05
Widzę, że zabawa w strusia trwa w najlepsze. Kolejny dzień inspektorzy ZIKiT są nie uchwytni (jeden ma wyłączoną komórkę - też chciałbym tak móc sobie wyłączać na ileś dni służbową komórkę...). Dzisiaj dzwoniłem do firmy Sawa. Szef, Pan Samoliński nie był w firmie, ale miał oddzwonić. Nie oddzwonił.
Na nowe informacje, spotkanie z projektantem, które miał ustawić ZIKiT czekam już chyba prawie miesiąc.
Chyba należy przestać być uprzejmym, a zacząć być stanowczym. Jak coś nie ruszy, opublikuję newsa gdzie się da i spróbuję sprzedać info jakimś mediom, bo to na prawdę są ...

Ostatnio edytowany przez Leonidas (2011-05-10 02:34:48)


Tadeusz Styrski
-----
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402

Offline

 

#44 2011-05-25 09:05:53

 Leonidas

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 463
Punktów :   

Re: Ulica Księdza Stoszki

25.05
Sytuacja niewiele się zmienia. Ja na prawdę tracę cierpliwość i mimo, że mi inni radni doradzają, żebym nie robił "afery", to chyba kończy się czas na uprzejmości. Robotnicy firmy Sawa popracowali przez ostatnie dwa tygodnie kilka dni, znowu nic się nie dzieje. Od kilku dni próbuję złapać właściciela wykonawcy oraz inspektora ZIKiTu, bezskutecznie. Wyciągnąć nowe, przede wszystkim prawdziwe informacje (głównie od wykonawcy, bo inspektor ZIKiTu przynajmniej mówi prawdę, przynajmniej nie mam powodu myśleć inaczej) to normalnie masakra. Dzisiaj mam nadzieję się wreszcie coś dowiedzieć.


Tadeusz Styrski
-----
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402

Offline

 

#45 2011-05-29 23:13:37

 Leonidas

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 463
Punktów :   

Re: Ulica Księdza Stoszki

27.05
Wykonawca twierdzi, że znowu coś okazało się być inaczej niż w dokumentacji (chodzi o kanalizację). Nowo zamówione studzienki miały przyjść we czwartek.  Nie przyszły...
Spotkałem się na budowie z inspektorem ZIKiTu, Panem Giecem, który stwierdził, że w ogóle budowa nie jest zabezpieczona i telefonicznie kazał natychmiast Panu Samolińskiemu ją zabezpieczyć. Informacje o kanalizacji skwitował znaczącym uśmiechem..., po czym porozmawialiśmy.
W piątek wyszło w tej sprawie pismo z Rady dzielnicy do ZIKiT, podpisane przez przewodniczącego RD.

Wg mnie termin 30 czerwca jest już nierealny.
Dwie osoby w samej RD radziły mi, żeby załatwiać sprawę delikatnie, żeby nie robić afery. Oświadczam, że będzie afera. Zrobię dużo, żeby po pierwsze firma Sawa była wykluczona z co najmniej jednego kolejnego przetargu, bo to już jest skandal. Dwa, osoba w ZIKiT lub w Wydziale Skarbu, która nie przypilnowała sprawy działki ROD, też musi ponieść konsekwencje. Nie może być tak, że właśnie teraz odbywają się uzgodnienia z działkowcami o wysokości odszkodowania za roślinki, które będą zniszczone. To są ...

Ostatnio edytowany przez Leonidas (2011-05-29 23:16:09)


Tadeusz Styrski
-----
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
berlin-hotel Fehnhuus zaręczyny w spa Ciechocinek