Przewóz 9 i Stoszki 9 - FORUM MIESZKAŃCÓW

Ogłoszenie

UWAGA! Nie mając statusu "Mieszkańca" NIE widzisz wszystkich działów forum w tym najważniejszego, gdzie odbywają się dyskusje członków WM - zalecamy więc weryfikację

#1 2009-11-23 14:04:17

 Leonidas

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 463
Punktów :   

ul. Przewóz to droga wewnętrzna!!!

Od zawsze miałem fatalne zdanie o ZIKiT-ie, ale to już przeszło moje najśmielsze mniemanie... Jadę gdzieś wczoraj (niedziela) i widzę, jak znowu ludzie gremialnie przywieźli swoje ołowiane tyłki do kościoła i zastawili całe chodniki po obu stronach ul. Przewóz. Nie muszę chyba mówić jak mnie to wkurza. Matki z dziećmi i wszyscy muszą ryzykować i przemykać jezdnią wśród autobusów i pędzących aut, bo reszta ma gdzieś przepisy i zwykły szacunek dla innych.
No to zadzwoniłem do Straży Miejskiej z prośba o interwencję. Ku mojemu zdumieniu Pan strażnik poinformował mnie, że ul. Przewóz ma status drogi wewnętrznej, zatem bez zagrożenia życia, pożaru etc nie mają prawa interweniować! Ja się zapytałem, jakim cudem, droga, która nigdy nie była drogą osiedlową ani drogą wśród jakichś magazynów, od wieków przejeżdża nią masa aut, między dzielnicami, a przede wszystkim skoro jeździ tamtędy komunikacja, to jak to może być droga wewnętrzna. No i zapytałem, kto w takim razie jest zarządcą drogi. Otóż jest nią Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, czyli instytucja publiczna, urząd Krakowa. To jak to może być droga wewnętrzna??
To są przepraszam jaja. Dawno mi tak szczęka nie opadła.

No to jestem już po telefonie do ZIKiTu, trzecia osoba była w końcu w stanie wyczerpująco mi wyjaśnić sytuację. Podobno ul. Przewóz miała nieuregulowany status prawny (ktoś nie chciał sprzedać jakichś działek czy coś) i że przepisy w takim przypadku nie pozwalają na ustanowienie drogi publicznej, mimo rzeczywistej funkcji. Co za bzdurne przepisy mamy.

Ale jest zasadnicza i dobra wiadomość. Status prawny został w końcu uregulowany i uchwałą rady miasta od 1 stycznia nowego roku ul. Przewóz będzie drogą publiczną.

Ostatnio edytowany przez Leonidas (2009-11-23 14:25:08)


Tadeusz Styrski
-----
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402

Offline

 

#2 2009-11-24 11:57:29

 jurek64

Użytkownik

790126
Call me!
Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-05-05
Posty: 76
Punktów :   

Re: ul. Przewóz to droga wewnętrzna!!!

A to ciekawe co piszesz.Mnie też szczęka opadła!!!Czyli,że do końca roku przepisy ruchu drogowego na ul.Przewóz nie obowiązują?Ciekawe czy policjanty o tym wiedzą?

Offline

 

#3 2009-11-24 12:41:04

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: ul. Przewóz to droga wewnętrzna!!!

To znaczy że sąsiad tej starej BMWicy wcale nie musiał usuwać i moglibyśmy bo cmoknąc Dopiero przy remoncie chodnika pewnie by musiał się jej pozbyc, ale i to nie na pewno.
BTW. Nawet jeśli Przewóz zostałby drogą wewnętrzną to od 1 stycznia można do takich przypadków jak opisał Leonidas wezwac straż miejską (przynajmniej z tego co słyszałem w wiadomościach)

Offline

 

#4 2009-12-24 09:53:17

Eskadek

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: ul. Przewóz to droga wewnętrzna!!!

Witam, załaczam link, chyba wpasuje się w temat.

http://www.rp.pl/artykul/4,410443_Osied … ngami.html

Wesołych Świąt i ode mnie.

Offline

 

#5 2010-01-02 20:34:23

Eskadek

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: ul. Przewóz to droga wewnętrzna!!!

No ale mamy dziurę na skrzyżowaniu ul. Przewóz z ul. Saską, na skręcie w ul. Myśliwską. Zawsze było tam źle, ale teraz to już jest fatalnie.
W sprawie dziur na ul. Szczygla (przy wylocie na ul. Przewóz) to sam dzwoniłem ze 20 razy. A zapewne nie byłem jedyny. W końcu załatali. Droga przez mękę.

Offline

 

#6 2010-01-04 09:22:32

 jurek64

Użytkownik

790126
Call me!
Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-05-05
Posty: 76
Punktów :   

Re: ul. Przewóz to droga wewnętrzna!!!

Eskadek napisał:

Witam, załaczam link, chyba wpasuje się w temat.

http://www.rp.pl/artykul/4,410443_Osied … ngami.html

Wesołych Świąt i ode mnie.

Te przepisy,które przytaczasz w powyższym linku nie będą raczej dotyczyły Naszej Wspólnoty-wszak teren nasz jest ogrodzony,przez co nie jest ogólnodostępny.
A co do parkowania na naszym terenie-szkoda,że inwestor tego nie przewidział i nie policzył ile miejsca potrzeba na zaparkowanie aut z dziewięćdziesięciu mieszkań.Miejsca jest stanowczo za mało,nawet biorąc pod uwagę liczbę czterdziestu garaży.Jest przecież spora liczba mieszkańców,którzy mają więcej niż jedno auto.A nie wszyscy się jeszcze wprowadzili na stałe.Będzie z tym problem,jeżeli nie da się wygospodarować więcej miejsca na parkingi.Pozostaje sposób w jaki parkujemy swoje autko-właściciele małych(autek) mają z tym mniej problemów,bo wcisną się w każdą ciasną dziurę:D.Ja osobiście staram sie parkować starannie-zostawiam miejsca tyle,żeby ktoś mógł bez specjalnych problemów wyjechać.Jako że większość mieszkańców już znam z widzenia...kobietom zostawiam troszkę więcej miejsca:)

Offline

 

#7 2010-01-04 13:46:29

 Leonidas

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 463
Punktów :   

Re: ul. Przewóz to droga wewnętrzna!!!

Myślę, że się mylisz. Określenie "ogólnodostępnych drogach osiedlowych czy prywatnych" mówi, że to dotyczy i takich i takich. Ogrodzenie nie zmienia przecież statusu naszej drogi. Inna sprawa, czy straż miejska przyjechawszy na jakąś interwencję poprosi o otwarcie bram czy nie oraz co zrobi, jeśli nikt nie otworzy.
Ale tak w ogóle to może nie myślmy na razie o tym, ludzie może czasem są trochę za wygodni i muszą się nauczyć inaczej parkować. Ja sporo jeżdżę po mieście i sporo parkuję, stwierdzam, że dużo ludzi ma z tym problem, a na pewno z optymalnym zajmowaniem miejsca. Motoryzacja to u nas wciąż świeży temat, w porównaniu do zachodniej Europy i kierowcy ogólnie w Polsce się muszą jeszcze sporo nauczyć
A wracając do przewodniej kwestii wątku, wiem, że jestem wredny, ale nie omieszkałem zadzwonić wczoraj na straż miejską, operator mi odpowiedział, że już ktoś jedzie tam właśnie na taką interwencję. Ciekaw jestem, ile ludziom zajmie się nauczyć, albo inaczej, ile mandatów się sypnie, zanim nie zaczną parkować chociaż tylko po jednej stronie


Tadeusz Styrski
-----
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402

Offline

 

#8 2010-01-04 14:43:22

 jurek64

Użytkownik

790126
Call me!
Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-05-05
Posty: 76
Punktów :   

Re: ul. Przewóz to droga wewnętrzna!!!

Nie sądzę,żebym się mylił.Ale swoją opinię na ten temat wyraziłem wyłącznie na podstawie przeczytanego artykułu,do którego link zamieścił"Eskadek".Jest tam napisane,że dotyczy to większości osiedli-ale nie tych strzeżonych czy ogrodzonych.Zresztą wydaje mi się,że od strony prawnej z tym naszym ogrodzonym terenem kontrowersji może być znacznie więcej w wielu sprawach,nie tylko z kodeksu drogowego.
Tak na marginesie-piszesz,że ogrodzenie nie zmienia statusu naszej drogi...To ciekawe,mnie się wydaje,ze jednak zmienia.

Offline

 

#9 2010-01-04 17:11:16

Eskadek

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: ul. Przewóz to droga wewnętrzna!!!

Myślę, że połączyliśmy tu dwie rzeczy. Ja ten link zamieściłem generalnie w odniesieniu do głównego wątku tego postu, tj. statusu ulicy Przewóz, która była (podobno już nie jest) drogą wewnętrzną. I ten przepis z linka traktuje co do takich sytuacji.
Jurek64 przytoczył tu kwestię naszej drogi z komentarzem, że ten przepis nie dotyczy naszego Osiedla.
Oczywiście że nie dotyczy, nasza droga wzdłuż bloków jest drogą tylko z nazwy. To nie jest droga w rozumieniu prawa, to jest nasze podwórko, które sami sobie organizujemy tak a tak.
Co do parkowania na naszym Osiedlu, to jest osobny wątek założony przez Bluka, proponuję przenieść dyskusję tam.
http://www.przewoz9stoszki9.pun.pl/view … d=567#p567

Offline

 

#10 2010-01-04 19:01:25

 Leonidas

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 463
Punktów :   

Re: ul. Przewóz to droga wewnętrzna!!!

Mogę się oczywiście mylić, ale nie wydaje mi się nadal, żeby samo ogrodzenie i brama zmieniła status drogi. Albo to była i jest droga wewnętrzna, albo faktycznie jak napisał Eskadek. Ale tak w ogóle to chyba gadamy o niczym. Ludzie po pierwsze muszą się  nauczyć oszczędniej parkować. Po drugie można z ciekawości popytać KTBS o przylegający kawałek.


Tadeusz Styrski
-----
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402

Offline

 

#11 2010-01-04 19:15:45

Eskadek

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: ul. Przewóz to droga wewnętrzna!!!

Byłem dzisiaj w siedzibie KTBS, pytałem między innymi o ten teren obok bloku Przewóz 9 (nie pytałem Pani prezes, była zajęta). KTBS ma wuzetkę na ten teren obok, ale projektu jeszcze oczywiście nie ma. Więc jesli działac w tym temacie - to teraz.

Tylko dwie uwagi.

Nawet jeśli KTBS by się zgodził na sprzedaż jakiegoś pasa wzdłuż, to zwróćmy uwagę - to kosztuje, zapewne niemało. Oprócz tego trzeba by aneksować wszystkie akty notarialne, to też kosztuje, no bo każdemu przybyłoby gruntu .

Na całą operację potrzebna jest oczywiście wola Wspólnoty, ciekaw jestem...

Offline

 

#12 2010-03-21 13:25:39

 Leonidas

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 463
Punktów :   

Re: ul. Przewóz to droga wewnętrzna!!!

No to żniwa czas rozpocząć...
Wyjechałem właśnie, akurat tak się złożyło, że o 12 i co widzę? 9 aut po kolei parkuje na całym chodniku na Przewóz od strony Myśliwskiej. Straż miejska ma oczywiście tylko 1 patrol, więc nie zdążyli podjechać. Ale nic to, ja jestem uparty sk... Każdemu cwaniakowi pstryknąłem ładną fotkę, widać, jak zajmuje chodnik i rejestrację (jeden to dostanie jeszcze za brudne i nieczytelne rejestracje ). Fotki wysłałem mailem do SM, a we wtorek podjadę na Cechową spisać protokół. Będę tak robił co niedzielę, a min co 2 niedzielę, jak się skórkowańce nie nauczą, to będą płacić mandaty. Nauczą się ludzie używać nóg i szanować pieszych

A swoją drogą, ktoś mi może powiedzieć, czy złamię prawo, jak opublikuję te zdjęcia w necie?


Tadeusz Styrski
-----
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402

Offline

 

#13 2010-03-21 17:33:44

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: ul. Przewóz to droga wewnętrzna!!!

http://swietekrowy.pl/
nie złamiesz prawa

Offline

 

#14 2010-03-21 17:45:23

 Leonidas

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 463
Punktów :   

Re: ul. Przewóz to droga wewnętrzna!!!

super, no to wrzucam, gdzie się da


Tadeusz Styrski
-----
Płaszów na Facebooku
http://www.facebook.com/group.php?gid=158812464132402

Offline

 

#15 2010-03-22 09:39:25

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: ul. Przewóz to droga wewnętrzna!!!

http://expresskaszubski.pl/aktualnosci/ … o-ruszenia
A tak btw jak ktoś zechce nielegalnie stanąc (lub porzucic samochód) na naszym parkingu to nie ma opcji by go stamtąd wyrzucic

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://myaladdinzshop.online Уютний будиночок з балконом