Przewóz 9 i Stoszki 9 - FORUM MIESZKAŃCÓW

Ogłoszenie

UWAGA! Nie mając statusu "Mieszkańca" NIE widzisz wszystkich działów forum w tym najważniejszego, gdzie odbywają się dyskusje członków WM - zalecamy więc weryfikację

#1 2010-01-05 21:22:35

Eskadek

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 216
Punktów :   

Ulica Księdza Stoszki

Witam.

Przedmiot istotny dla naszej Wspólnoty, przewija się w niektórych wątkach, myślę, że warto poświęcić mu specjalną uwagę.

Czy ktoś z Was zna dokładny przebieg na mapie ul. Ks. Stoszki.  Choćby nawet przebieg planowany. Jak ta ulica wygląda obecnie - wiadomo. Niemniej pewnym jest, że i na tę ulicę przyjdzie pora, może to będzie nawet całkiem szybko.

Kilka pytań (one padły kiedyś):

1.Na wielu dostępnych mapach ulica ta idzie (koło nas) nie prosto - po asfalcie, a łukiem po tym odgrodzonym parkingu przy działkach.

2.Dalej ulica dochodzi teoretycznie do Saskiej. Ma być podobno w tę stronę ślepa (coś się mówi o awaryjnym szlabanie dla straży pożarnej, ale generalnie przejazdu ma nie być.

3.Teraz w stronę ulicy Przewóz (wzdłuż Ks. Stoszki 13 i dalej przy ogródkach). Tu droga teoretycznie istnieje, choć miejscami idzie nieustalenie... (dotyczy to np. miejsca gdzie ulica jakby się dwukrotnie poszerza, tam gdzie działkowcy w ubiegłym roku weszli w drogę ze swoim pomysłem (bez komentarza).

Jeśli ktoś ma jakieś informacje, pytania, to proszę się podzielić. Dobrze byłoby zebrać to jakoś w jednym miejscu.

Offline

 

#2 2010-01-06 12:28:19

Eskadek

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Ulica Księdza Stoszki

W tym roku planowane jest ułożenie chodnika na ul. Ks.Stoszki idąc od ulicy Szczygla w stronę Saskiej.

Offline

 

#3 2010-01-06 12:40:30

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: Ulica Księdza Stoszki

Ale tam nie ma asfaltu Będzie chodnik wokół szutrowej drogi ?

Offline

 

#4 2010-01-06 12:48:30

Eskadek

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Ulica Księdza Stoszki

Tak ma właśnie być. Jest to podobno reakcja na postulaty naszej Wspólnoty i bloku Stoszki13. Droga sama to sprawa dalsza.
Zwrócmy uwage, że powstał chodnik (dalszy) na ulicy Przewóz, to też m.in. w odpowiedzi na nasz apel.
Z tego co wiem, to KTBS mocno w tych sprawach naciskał.

Offline

 

#5 2010-01-15 08:19:21

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: Ulica Księdza Stoszki

Z tego co pisał KTBS to ul Stoszki mają podłączyć do Saskiej dopiero przy budowie trasy "Nowo-Płaszowskiej" czy pewnie w następnym wieku
Popatrzyłem jednak na mapę:
ftp://195.117.25.182/4%20zalacznik%20nr … k%2005.pdf
i pomyślałem sobie, że może byłaby szansa na dołączenie przebudowy Stoszki do bieżących robót.
Argumenty za:
Odległośc ulicy ks. Stoszki od Lipskiej to jakieś 140 metrów
http://wikimapia.org/#lat=50.041786&lon … ;12437;0;0
Nowy przystanek autobusowy na Saskiej będzie wybudowany gdzieś tutaj:
http://wikimapia.org/#lat=50.0414967&lo … 463;27;345
Na tamtej mapie Stoszki zaznaczona jest przy samej legendzie (prawy dolny róg mapy - koło tabelki)
Gdy popatrzymy na ul Saską dojdziemy do wniosku że zostanie ona sporo poszerzona w kierunku skrzyżowania z Lipską właściwie aż do uk. Stoszki (zobaczcie gdzie kończy się krzywizna! - na kilka metrów przed Stoszki)
Jest więc jasne że Saską będą kopac aż do Stoszki, ale Stoszki nie ruszą!
Dodatkowo w rejonie wylotu Stoszki jest taka dziwna zatoka autobusowa (stara i zdewastowana).
Z pewnością mały remont jej sprawiłby że wylot Stoszki stałby się przyzwoity (i w ogóle możliwy)

1)Może warto napisac do ZIKiT w sprawie tego by przemyśleli włączenie Stoszki podczas bieżących robót?
Powiem tak mi na tym specjalnie nie zależy bo wygodniejsza dla mnie i tak będzie ul Przewóz bo to właśnie przy niej mieszkam, ale z pewnością wielu mieszkańcom taka ulica pomoże.
2) ZIKiT nie musi od razu asfaltować i "chodnikowac" całej Stoszki od Saskiej do Szczygla, ale ważne by została zbudowana ta częśc od Saskiej, bo później takich dużych ulic nie rusza z byle powodu, a Stoszki po kawałku mogą co roku budowac.
3) Właśnie przez Stoszki będziemy wszyscy ciągnąc do przystanku tramwaju który będzie się znajdował właśnie w tamtej okolicy.
Jeśli nic z tym nie zrobimy będziemy chodzic po błocie przez wiele lat !
4) Osobną kwestią jest kształt wlotu ul. Stoszki na Saską, czy ma to byc:
- tylko zjazd z Saskiej
- zjazd i wyjazd
Oczywiście wszyscy pewnie jesteście za opcją nr 2, ale ZIKiT niekoniecznie Czy ktoś wie jaka jest ich koncepcja?

Ostatnio edytowany przez laku82 (2010-01-15 08:20:08)

Offline

 

#6 2010-01-15 09:16:30

Eskadek

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Ulica Księdza Stoszki

Z tego co mi wiadomo, ul. Ks. Stoszki nie będzie jednak podłączona do Saskiej (duże skrzyżowanie zaraz obok, Saska sama jest w sumie czteropasowa), a jeżeli by była to tylko jednokierunkowo w stronę ul. Nowohuckiej.
Moim zdaniem korzystniejsze dla nas jest utrzymanie ul. Stoszki ślepej z tej strony. Nie ma potrzeby generować ruchu dodatkowego dookoła naszego osiedla, może to być ulica spokojniejsza, tym bardziej, że przewidywany jest tędy spory ruch pieszy do KST. Zawsze będzie można gdzieś wyjść, choćby czy z wózkiem.

Offline

 

#7 2010-01-15 09:37:40

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: Ulica Księdza Stoszki

Myślę że najlepszy byłby tam zjazd z Saskiej (ale możliwy tylko z Saskiej w kierunku Nowohucka) + chodniki
Popatrz Eskadek na mapy przebudowy połączenia Płaszowskiej z Kuklińskiego i Nowohuckiej - zrobili tam specjalne drogi serwisowe by dało się wjechac, ale nie wyjechac.
Po zabudowaniu reszty działek wzdłuż Stoszki ta ulica niewiele będzie miała wspólnego z tą Stoszki którą znamy teraz. A gdy pomyślimy sobie że dojazd do niej miałby byc od strony Saskiej jedynie przez Szczygla na której parkują mieszkańcy domów ze Szczygla to nie wiem jak Ty, ale ja tu widzę wąskie gardło. Warto pomyślec za wszasu i choc trochę rozładowac w ten sposób przyszły ruch.
Wyjazdowi ze Stoszki na Saską mimo wszystko jestem przeciwny bo będzie on generował wypadki.

Offline

 

#8 2010-01-15 12:24:13

Eskadek

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Ulica Księdza Stoszki

Ja jednak zjazdu z Saskiej w Stoszki bym nie robił.

Pomijając ciasną Szczygla, fakt. Niemniej w tym momencie tak Szczygla jak i Stoszki to sa drogi lokalne. Puszczenie ruchu z Saskiej spowoduje tranzyt do dalszych istniejących i nowych bloków przy Stoszki, ale i dalej (Nowy, Mały Przewóz i kolejne potencjalne inwestycje przy Przewóz)

Ul Przewóz po wybudowaniu ul. Kuklińskiego i uspokojeniu Płaszowskiej stanie się ulicą mniej uczęszczaną niż obecne. Dość powiedzieć, że ruch z drugiej połowy ul. Przewóz będzie miał możliwość wygodnego wyprowadzenia " w miasto" przez ul. Rzebika.

Tego bym się trzymał. A Szczygla, no cóż jest i będzie to jakiś problem, ale przecież ul. Stoszki ma połączenie z ul. Przewóz (kwestia braku obecnie nawierzchni), to będzie dla nas w sumie trzecia alternatywa wyjazdu z osiedla.

Offline

 

#9 2010-01-15 12:54:03

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: Ulica Księdza Stoszki

A jak sprawę ocenia reszta mieszkańców ?
W każdym razie chyba wszyscy się zgodzimy że musimy bardzo naciskać na ZIKiT by w ciągu najbliższych 2 lat wybudowali przynajmniej 1 chodnik między Szczygla a Saską w ciągu ulicy Stoszki.
Obecnie koło płotu klasztoru i tak jest bardzo błotnisto (a przecież teraz ludzie chodzą tam niezbyt często)
Jak wybudują tramwaj i ruszą tam tłumy do przystanku to będzie tam bez takiego chodnika prawdziwe bagno.

Offline

 

#10 2010-01-15 13:21:22

Eskadek

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Ulica Księdza Stoszki

Ja napisałem swoja opinię .
Jest ona raczej zgodna z projektem przyszłej przebudowy ul. Stoszki. W tym roku (wczesniej o tym pisałem) miasto ma wybudowac ten chodnik do Saskiej. Jesli oczywiscie cos im sie nie odwidzi.
Tak, ze do KST bedziemy chodzic raczej juz nie po błocie.

Offline

 

#11 2010-01-17 10:58:32

pokrec

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-13
Posty: 30
Punktów :   

Re: Ulica Księdza Stoszki

Eskadek napisał:

Z tego co mi wiadomo, ul. Ks. Stoszki nie będzie jednak podłączona do Saskiej (duże skrzyżowanie zaraz obok, Saska sama jest w sumie czteropasowa), a jeżeli by była to tylko jednokierunkowo w stronę ul. Nowohuckiej.
Moim zdaniem korzystniejsze dla nas jest utrzymanie ul. Stoszki ślepej z tej strony. Nie ma potrzeby generować ruchu dodatkowego dookoła naszego osiedla, może to być ulica spokojniejsza, tym bardziej, że przewidywany jest tędy spory ruch pieszy do KST. Zawsze będzie można gdzieś wyjść, choćby czy z wózkiem.

dokładnie, po co nam dodatkowy ruch pod blokiem
Stoszki powinna pozostać ślepa
jedynie chodnik powinien być ułożony


If you have a hammer, you tend to see every problem as a nail.

Offline

 

#12 2010-01-22 09:11:18

Eskadek

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Ulica Księdza Stoszki

Od kilku dni stoi jakiś ciężki sprzęt (koparka, jakaś platforma) na ul. Stoszki. Ciekawe, czy w związku z naszym potencjalnym chodnikiem (obawiam się, ze nie), czy przygotowaniem terenu pod ul. Kuklińskiego, czy tak po prostu sobie stoi?

Offline

 

#13 2010-01-22 09:41:51

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: Ulica Księdza Stoszki

Widziałem. Jest koparka i ciężarówka a na niej zabezpieczenia do kopania rowów (takie blokady które zakłada się na ściany wykopu by wykop się nie osunął).
Może to miec związek z budową. Pewnie trzeba będzie poprzerabiać trochę instalację stąd zapewne od takich robót zaczną.
Jakiś tydzień temu widziałem jak podobny zestaw naprawiał instalację wodociągową koło BP, ale to raczej nie tamten sprzęt

Offline

 

#14 2010-02-01 12:42:17

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: Ulica Księdza Stoszki

W odpowiedzi na Pana zapytanie skierowane drogą elektroniczną w sprawie rozbudowy
ul. ks. Ignacego Stoszki, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu uprzejmie informuje, że została opracowana dokumentacja projektowa na rozbudowę ul. ks. Ignacego Stoszki na odcinku
ok. 170 m od ul. Szczygla do skrzyżowania z ul. Saską. Zaprojektowano ulicę klasy dojazdowej
o szerokości jezdni 6,00 m z betonu asfaltowego wraz z obustronnymi chodnikami o szerokości
2,00 m z szarej kostki betonowej wibroprasowanej grubości 6 cm.
Planowana przebudowa będzie spełniała postanowienia Uchwały Rady Miasta Krakowa
w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Trasy Nowopłaszowskiej. Zaprojektowano również przebudowę skrzyżowań ul. ks. Ignacego Stoszki z ul. Szczygla i budowę nowego skrzyżowania ul. ks. Ignacego Stoszki z ul. Saską. Skrzyżowanie z ul. Saską realizowane jako skrzyżowanie typu T, ma funkcjonować na zasadzie skrzyżowania na skręty prawe. Szerokości pasów ruchu na wlotach są takie jak przed skrzyżowaniem. W przyszłości możliwe będzie zamknięcie skrzyżowania ul. ks. Ignacego Stoszki z ul. Saską oraz zakończenie ul. ks. Ignacego Stoszki placem do zawracania.
Dla powyższej inwestycji będzie wymagana decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej ZRID zgodnie z Ustawą z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania
i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych oraz zmianami do w/w ustawy z dnia 25 lipca 2008 r.
Ustawa ta w sposób szczególny reguluje ustalania przebiegu projektowanych dróg publicznych,
a także określa zasady przejmowania nieruchomości lub ich części na cele związane z budową dróg publicznych. Przewidziane w niej procedury wywłaszczeniowe są znacznie prostsze niż w ustawie
o gospodarce nieruchomościami, gdyż pominięty został etap rokowań w sprawie odkupu nieruchomości. Wojewoda (w odniesieniu do dróg krajowych i wojewódzkich) albo starosta
(w odniesieniu do dróg powiatowych i gminnych) na wniosek właściwego zarządcy drogi wydaje decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Tą decyzją zatwierdza się projekt podziału nieruchomości, przy czym linie rozgraniczające teren ustalone decyzją o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej stanowią linie podziału nieruchomości. Po otrzymaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej ZRID i przyznaniu środków finansowych z budżetu miasta Krakowa inwestor będzie mógł rozpocząć realizację inwestycji w terenie.


                                Z-ca Dyrektora
                                ds. Inwestycji
                                                                                                                Jerzy Marcinko

No i wszystko jasne.

Offline

 

#15 2010-02-01 17:59:01

Eskadek

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Ulica Księdza Stoszki

Tak, jasne.
Zostaje jeszcze ul. Ks. Stoszki w stronę ul. Przewóz, wzdłuż ogródków działkowych. To pewnie piosenka przyszłości. Osobiście nie podoba mi się próba jej zawłaszczenia metodą "na działkę" w miejscu za garażami bloków od ul. Przewóz. Ktoś radośnie nasadził na drodze coś jakby żywopłot z ligustru, czy coś takiego. Za dwa lata nie będzie tamtędy przejścia...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.hotelstayfinder.com/