Przewóz 9 i Stoszki 9 - FORUM MIESZKAŃCÓW

Ogłoszenie

UWAGA! Nie mając statusu "Mieszkańca" NIE widzisz wszystkich działów forum w tym najważniejszego, gdzie odbywają się dyskusje członków WM - zalecamy więc weryfikację

#1 2010-01-04 18:08:32

Hewirto

Administrator

1499264
Skąd: Przewóz 9/37
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 177
Punktów :   

URUCHOMIENIE BRAM - niesprawnych!!!

No i mamy...tym razem nie będę przebierał w słowach, bo według mnie nie ma na to żadnego poważnego usprawiedliwienia. KTBS dnia 4.01.10 czyli uwaga: 28 dni po pierwotnym terminie rozdawania pilotów, a pewnie ze 2miesiące po tym jak bramy stały gotowe uruchamia nam NIESPRAWNE, NIESPRAWDZONE BRAMY! Gratulujemy...wytłumaczcie mi, jak można przez taki okres czasu nie podjechać tutaj (bo daleko nie mają) i nie sprawdzić najprostszej rzeczy na świecie: czy brama się otwiera!? Śmiech i jeszcze raz śmiech, KTBS przez tyle czasu nie raczył przetestować tak skomplikowanej funkcji bramy jak otwieranie Dla tych co nie wiedzą, brama od strony Przewozu nie otwiera się z klawiatury (działa tylko pilot)
Może to nauczka dla tych co nie odebrali przez miesiąc czasu pilotów...ale kompletnie nie rozumiem kto odbierał wykonanie prac, pewnie zapłacił, a nie sprawdził tak fundamentalnej rzeczy jak otwarcie bramy z klawiatury Pan z działu technicznego, spotkany przed blokiem powiedział tylko tle "że to nie on odbierał te pracę, więc dzwonić do kogoś innego"...mamy jednym słowem pokaz klasy zarządcy, który prac za tak ogromne pieniądze jakie wyłożyliśmy nie odebrał sprawdzając sprawność podstawowych funkcji

Offline

 

#2 2010-01-04 18:35:21

Eskadek

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: URUCHOMIENIE BRAM - niesprawnych!!!

Od ulicy Stoszki nie działa otwieranie furtki z klawisza przełącznika od strony wewnętrznej ogrodzenia.
Czyli bez klucza - nie otworzymy furtki.
Brama duża działa dobrze.

Offline

 

#3 2010-01-04 22:47:02

Wojtek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-24
Posty: 36
Punktów :   

Re: URUCHOMIENIE BRAM - niesprawnych!!!

Koło 17 otwieranie bramy od ul. Przewozu z klawiatury działało - przynajmniej udało mi się otworzyć. O 19 otwieranie już nie działało... wyskakiwał jakiś komunikat (coś z "dwójką" - nie pamiętam dokładnie), który sugerował, że otwiera się druga brama...

Offline

 

#4 2010-01-04 22:57:30

Eskadek

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: URUCHOMIENIE BRAM - niesprawnych!!!

Wojtek napisał:

Koło 17 otwieranie bramy od ul. Przewozu z klawiatury działało - przynajmniej udało mi się otworzyć. O 19 otwieranie już nie działało... wyskakiwał jakiś komunikat (coś z "dwójką" - nie pamiętam dokładnie), który sugerował, że otwiera się druga brama...

Ja myślę, że to nie z klawiatury się otworzyło, to ktoś z pilota otworzył. Zwracam uwagę, że zasięg tych pilotów sięga gdzieś trzeciej klatki. Potencjalnie  kilka osób mogło nacisnąć przycisk w pilocie (nawet w mieszkaniu) akurat w momencie wpisywania kodu przez Ciebie. Dzisiaj wielu z nas eksperymentowało.

Offline

 

#5 2010-01-04 23:05:28

Wojtek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-24
Posty: 36
Punktów :   

Re: URUCHOMIENIE BRAM - niesprawnych!!!

Eskadek napisał:

Wojtek napisał:

Koło 17 otwieranie bramy od ul. Przewozu z klawiatury działało - przynajmniej udało mi się otworzyć. O 19 otwieranie już nie działało... wyskakiwał jakiś komunikat (coś z "dwójką" - nie pamiętam dokładnie), który sugerował, że otwiera się druga brama...

Ja myślę, że to nie z klawiatury się otworzyło, to ktoś z pilota otworzył. Zwracam uwagę, że zasięg tych pilotów sięga gdzieś trzeciej klatki. Potencjalnie  kilka osób mogło nacisnąć przycisk w pilocie (nawet w mieszkaniu) akurat w momencie wpisywania kodu przez Ciebie. Dzisiaj wielu z nas eksperymentowało.

Nie sądzę... wszystko wykonałem zgodnie ze sztuką - pojawił się też komunikat o otwarciu o ile dobrze pamiętam.

Offline

 

#6 2010-01-04 23:20:32

Eskadek

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: URUCHOMIENIE BRAM - niesprawnych!!!

Dzwoniłem dzisiaj do tego człowieka, który montował u nas domofony.
Ma być jutro z rana w celu usunięcia awarii.

Offline

 

#7 2010-01-05 00:06:19

Eskadek

Użytkownik

Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-12-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: URUCHOMIENIE BRAM - niesprawnych!!!

Dla relaksu polecam lekturę forum naszych sąsiadów z Nowego Przewozu, link podesłany przez <laku82>.

Okazuje się, że u nas jest wcale nieźle, problemy są, a jakże.

Proponuję mniej emocjonalnie podchodzić do sytuacji trudnych. Sam staram się reagować na nieprawidłowości, choć szczerze podziwiam tych, którzy wolą przeczekać problem, wiedząc, ze ktoś inny zainterweniuje, ktoś inny będzie się udzielał i takie tam.

Spec pewnie jutro przyjdzie, usterkę naprawi i tyle. Pewnie potem coś znowu nawali, cóż znowu gość jakiś przyjedzie i tak się toczy dalej.

Mnie wydaje się, że przy tych bramach nie mówi się o ważnej rzeczy. Załóżmy, że o godz 21 wysiada zasilanie, ot bezpiecznik wybije, załóżmy, że zepsują się dwie bramy, co jest przecież możliwe.

I CO WTEDY???

Musi być jakaś opcja awaryjnego rozblokowania bram, ktoś uprawniony z kluczem do skrzynki. Jakoś tak to trzebaby zorganizować.

Offline

 

#8 2010-01-05 09:05:28

Hewirto

Administrator

1499264
Skąd: Przewóz 9/37
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 177
Punktów :   

Re: URUCHOMIENIE BRAM - niesprawnych!!!

Eskadek, zgadzam się z Tobą w 100%...tylko myślę, że fundamentalną, podstawową kwestią jest to, że za "myśleniem" o tych wszystkich sprawach (sprawdzeniu sprawności bram wcześniej, ustaleniu osób dyżurnych z kluczami do rozryglowania bram itd itd.) powinien zajmować się KTBS, bo za to im płacimy...tym czasem o tak podstawowe rzeczy trzeba wiecznie walczyć.

Poruszę tu kwestię telefonu komórkowego podanego na klatkach do osoby dyżurnej, która udostępnia na telefon "łazik"+podjazd dla wózków inwalidzkich (bo jest to kwestia analogiczna do osób dyżurnych mogących rozryglować bramę)...okazuje się, że pod ten nr da się dodzwonić ledwo między godz 10,11-15...przyjechał do mnie jakiś czas temu chłopiec z porażeniem mózgowym, dzwoniłem o 16 i nie było szans dostać się do urządzeń dla inwalidów. Spytałem o to osobę do której jest ten nr tel i otrzymałem bardzo niemiłą odpowiedź "jeśli ma być to tel dyżurujący dłużej to trzeba sobie za to zapłacić"

Myślę, że rozwiązaniem jest tutaj wyznaczenie ze 4 osób posiadających klucze do tych pomieszczeń i umiejących w razie wypadku rozryglować bramy

Offline

 

#9 2010-01-05 11:57:07

 jurek64

Użytkownik

790126
Call me!
Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-05-05
Posty: 76
Punktów :   

Re: URUCHOMIENIE BRAM - niesprawnych!!!

No i pięknie...Nie będę tutaj cytował samego siebie,nie o to w sumie chodzi.Przypomnę tylko,że kilkakrotnie wypowiadałem sie w kwestii pomysłu na ogrodzenie,że będzie z tym więcej problemów niż to wszystko warte.A to,jak do całej sprawy podchodzi nasz zarządca to zupełnie osobna kwestia,którą warto by poruszyć jak najszybciej.
Mam za to kilka pytań,może ktoś (jakiś entuzjasta ogrodzenia-jest ich na forum sporo) jest w stanie mi na nie odpowiedzieć,bo w TBS-ie nie potrafią.Po pierwsze dlaczego nie można otworzyć bramy kodem z panelu,bez użycia pilota? Po drugie-jak mamy wpuścić kogoś,kto przyjedzie do nas w odwiedziny  autem,jeżeli nie ma w domu pilota,bo np.ja go mam przy sobie,gdyż pojechałem autem do pracy?Dlaczego nie można otworzyć bramy ze słuchawki z mieszkania? Czy ktoś w ogóle myślał wcześniej o takich rzeczach?

Offline

 

#10 2010-01-05 12:07:25

Hewirto

Administrator

1499264
Skąd: Przewóz 9/37
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 177
Punktów :   

Re: URUCHOMIENIE BRAM - niesprawnych!!!

Ja Ci odpowiem, bo jestem zwolennikiem bramy - ale działającej i sprawnej!!

AD 1 - bramę można otworzyć z panelu jeśli jest poprawnie skonfigurowana, KTBS uruchomił nam bramy niesprawdzając czy wszystko działa więc pretensje można mieć tylko do nich
AD 2 - widać nie rozmawiałeś z Panem który wymieniał domofony, on wszystko tłumaczył, nie masz racji, wszystko jest przemyślane: jeśli przyjeżdża ktoś obcy, dzwoni do Ciebie z furtki tak jak z klatki schodowej tylko dodaje przed nr mieszkania 1 lub 2 (w zależności czy to Stoszki czy Przewóz - pisane jest to na panelu), wtedy Ty w domu odbierasz i wciskając przycisk po prawej otwierasz mu bramę, przycisk po lewej otwierasz mu furtkę

całość jest prosta i logiczna pod warunkiem, że KTBS poprawi opcję otwierania bramy z panela, bo po prostu tego nie przetestowali

Offline

 

#11 2010-01-05 12:14:59

 jurek64

Użytkownik

790126
Call me!
Skąd: Stoszki 9
Zarejestrowany: 2009-05-05
Posty: 76
Punktów :   

Re: URUCHOMIENIE BRAM - niesprawnych!!!

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedż.Powiedz tylko jeszcze-dlaczego to nie działa?Próbowałem,sprawdzałem.Nie działa.

Offline

 

#12 2010-01-05 12:17:27

 laku82

Użytkownik

217898
Skąd: Przewóz 9
Zarejestrowany: 2009-03-19
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: URUCHOMIENIE BRAM - niesprawnych!!!

Na to pytanie próbują sobie odpowiedzieć panowie którzy w tej chwili grzebią coś przy domofonie. Poczekajmy. To tylko sprawa błędnego zaprogramowania (zapewne), albo jakieś usterki technicznej

Offline

 

#13 2010-01-05 12:18:25

Hewirto

Administrator

1499264
Skąd: Przewóz 9/37
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 177
Punktów :   

Re: URUCHOMIENIE BRAM - niesprawnych!!!

Tak jak napisałem, całość jest przemyślana i logiczna JEŚLI DZIAŁA i nie byłoby problemów gdyby KTBS znał znaczenie słów ODBIÓR PRAC, TESTOWANIE etc.
12 656-00-41 - dzwoń, proś Panią Prezes (bo nie ma co gadać z innymi, oni tylko zwodzą i się głupio tłumaczą) i spytaj ją czemu przez prawie 2 miesiące odkąd skończyli pracę nie sprawdzili czy wszystko działa, ja też dzwonię ale non stop zajęte...

nie będziemy interweniować, będzie takich "dopiętych przez zarządce" spraw więcej

Offline

 

#14 2010-01-05 12:28:47

Hewirto

Administrator

1499264
Skąd: Przewóz 9/37
Zarejestrowany: 2009-01-06
Posty: 177
Punktów :   

Re: URUCHOMIENIE BRAM - niesprawnych!!!

Dodzwoniłem się, rozmawiałem z prezesem, dowiedziałem się, że bramy działały przy odbiorze - gdy spytałem o protokół odbioru powiedziano mi "nie będzie mnie Pan legitymował z protokołów...". Bramę uruchomiono wczoraj rano i okazało się, że nie działa jak należy, podjęto jednak decyzję, żeby niesprawne bramy uruchomić (a nie przesunąć uruchomienie na dzień później jak serwis je naprawi) bo - znów cytuję - "podjęto taka, a nie inna decyzję".

P.S. jeżeli chodzi o kwestię klamki w śmietniku przy ul. Przewóz (złamana klamka zgłaszana była przez sąsiada już n-dni temu - ponad 3 tygodnie temu) - dostałem odpowiedź, że zostanie naprawiona "nie później niż w dniu jutrzejszym" - czyli trzmamy kciuki za 6.01.10

pozdrawiam nie komentując całości

Offline

 

#15 2010-01-05 13:26:27

Wojtek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-24
Posty: 36
Punktów :   

Re: URUCHOMIENIE BRAM - niesprawnych!!!

Hewirto napisał:

Ja Ci odpowiem, bo jestem zwolennikiem bramy - ale działającej i sprawnej!!

AD 1 - bramę można otworzyć z panelu jeśli jest poprawnie skonfigurowana, KTBS uruchomił nam bramy niesprawdzając czy wszystko działa więc pretensje można mieć tylko do nich
AD 2 - widać nie rozmawiałeś z Panem który wymieniał domofony, on wszystko tłumaczył, nie masz racji, wszystko jest przemyślane: jeśli przyjeżdża ktoś obcy, dzwoni do Ciebie z furtki tak jak z klatki schodowej tylko dodaje przed nr mieszkania 1 lub 2 (w zależności czy to Stoszki czy Przewóz - pisane jest to na panelu), wtedy Ty w domu odbierasz i wciskając przycisk po prawej otwierasz mu bramę, przycisk po lewej otwierasz mu furtkę

całość jest prosta i logiczna pod warunkiem, że KTBS poprawi opcję otwierania bramy z panela, bo po prostu tego nie przetestowali

Że się tak włączę w rozmowę
Z tymi przyciskami mi ten gość tłumaczył inaczej: lewy jest do otwierania bramy a prawy do furtki/drzwi na klatce. Od razu bez bicia powiem, że bramy domofonem jeszcze nie otwierałem więc ręki za powyższe sobie nie dam uciąć natomiast drzwi do klatki na pewno otwieram prawym przyciskiem.
No chyba, ze jak dzwoni się domofonem z bramki to zmienia się konfiguracja klawiszy ale to byłby jakiś bezsens...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Nice Home In lbk With 5 Bedrooms, Sauna And Wifi Lodging Marsa Alam City restauracja Ciechocinek